Aktualności

Aktualne trendy ścienne

Aktualne trendy ścienne

Tendencje w wystroju wnętrz zmieniają się z sezonu na sezon, podobnie jak trendy modowe, jedzeniowe czy motoryzacyjne. Dlatego też, jeśli akurat planujesz remont swoich pokoi albo jesteś na etapie urządzania nowo wybudowanego domu, sprawdź, jakie trendy panują obecnie wśród sposobów na udekorowanie ścian.

Niewłaściwy kolor ściany może zrujnować cały pokój. Możesz mieć idealne, designerskie meble do swojego pokoju, ale całość nie będzie wyglądała tak dobrze, jak to możliwe, dopóki nie znajdziesz ścian, które uzupełnią ich układ, architekturę i styl. Zapoznaj się z najnowszymi trendami ścian wewnętrznych, którymi chlubić się mogą profesjonalne projekty domów wykonywane przez doświadczonych architektów. Oto kilka z nich.

Łączenie dwóch odcieni

Pokoje pomalowane na jeden uniwersalny kolor to już przeżytek. Najnowsze trendy i światowa czołówka aranżacji wnętrz podpowiada, aby malując pokój wybrać dwa odcienie tego samego koloru, które zwykle znajdują się na tym samym listku próbników palety barw. Mniejsze ściany pomaluj odcieniem ciemniejszym, zaś te większe jaśniejszym, chociaż to nie jest jedyny prawidłowy sposób ich zastosowania. Wszystko zależy od wielkości posiadanego pokoju, wielkości znajdujących się w nim okien, sposobu ustawienia mebli oraz ilości świateł w pomieszczeniu. Dwukolorowe pokoje gwarantują ciekawy wygląd i pozwalają na ciekawszą zabawę kolorowymi dodatkami.

Grafiki ścienne

Posiadasz w swoim domu ścianę, która po prostu potrzebuje… tego czegoś? Czujesz, że powinno być to coś więcej, niż tylko zdjęcie w ramce lub plakat? Pomyśl o naklejanej grafice! Jest to świetne rozwiązanie na uatrakcyjnienie wyglądu pokoju zwłaszcza wówczas, kiedy nie wiesz, jak długo będziesz mieszkał w danym miejscu. W wynajmowanych mieszkaniach trudno jest inwestować w drogie tapety, aby nadać wnętrzom graficznego wyglądu, jednak jeśli nadal chcesz zaprosić grafikę do pokoju, naklejki lub farba graficzna jest doskonałym rozwiązaniem. Grafikę możesz łatwo zamówić ze sklepu internetowego, lecz jeśli jesteś nieco bardziej ambitny i posiadasz trochę większy budżet zatrudnij muralistę, który samodzielnie namaluje indywidualny projekt dla Ciebie. Jeśli masz talent artystyczny, oczywiście możesz spróbować zrobić ją samodzielnie!

Wzorzyste tapety

Tapety nigdy nie wyszły z mody, jednak można śmiało stwierdzić, że obecnie przeżywają swój mały renesans. Wszystko dzięki temu, że producenci potrafią nas zaskakiwać w kwestii nowych, odkrywczych wzorów i kolorów tapet, jakich nie widzieliśmy nigdy przedtem! Obecnie wybór tapet na rynku jest tak wielki, że niemal każdy wymarzony wzór można odnaleźć od ręki. Tapety może się wiele osób nieco obawiać, ze względu na jej trwałość oraz ryzyko znudzenia się wybranym deseniem. Na szczęście istnieją aktualnie tapety tymczasowe, które są łatwe w demontażu. Ta opcja pozwoli również szybko usunąć tapetę, która nie zaprezentowała się korzystnie już po nałożeniu na ścianę.

Szablony i tablice

Jeżeli marzysz o nietypowym deseniu na swojej ścianie to najlepszy moment na jego wykonanie. Gotowe szablony, które pozwalają stworzyć ciekawy, powtarzalny wzór są już dostępne w wielu sklepach. Co więcej, uzyskanie efektu końcowego możesz osiągnąć całkowicie sam! Ilość szablonów sprawia, że bez problemów odnajdziesz wzór, który Ci się podoba. Geometryczne wzory, owoce, przedmioty codziennego użytku czy znane symbole – wszystko jest w zasięgu ręki. Warto również zastanowić się nad pomalowaniem jednej, wybranej ściany farbą tablicową. Kolorowe notatki zapisane kredą wyglądają bardzo stylowo i nadają charakteru całemu domowi!

Jeden komentarz do “Aktualne trendy ścienne

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394