tynki wewnętrzne, gładzie, gipsyWykończenia

Beton nie musi być szary

Proste, surowe wnętrze nie musi kojarzyć się jedynie z odcieniami szarości. Triki architektoniczne pozwalają ożywić pomieszczenie nawet wykończone dużymi betonowymi płytami. Kolorowe dekory strukturalne i akcesoria marki Morgan&Möller rozświetlą powierzchnię intensywnymi barwami. 

beton
Nie-szara rzeczywistość

Beton architektoniczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród architektów i ich klientów. Choć jeszcze kilka lat temu był kojarzony jedynie ze smutnym szarym blokowiskiem bądź ogrodzeniami fabrycznymi, wraz ze wzrostem zainteresowania industrialnym wystrojem, coraz częściej gości w czterech ścianach. Zaklęty w formie eleganckiego stolika kawowego czy szezlągu świetnie sprawdzi się w przestronnych i dobrze doświetlonych wnętrzach. Zastosowanie dużych betonowych płyt na ścianach pokoju czy łazienki nie musi jednak oznaczać jednobarwnej, szarej powierzchni.

Konsekwencja w doborze materiałów to zasada, o której zawsze warto pamiętać. Aby jednak nie przekroczyć granicy dobrego smaku i nie przerysować przestrzeni, można pomyśleć o złamaniu tekstury poprzez wykorzystanie elementów w kontrastujących kolorach. Modernistyczne pomieszczenia wymagają intensywnego akcentu, który podkreśli charakter i ożywi wnętrze. Dekory strukturalne marki Morgan&Möller to odpowiedź dla wszystkich poszukujących kompromisu. Dostępne we wszystkich kolorach zbliżonych do palety RAL, umożliwiają stworzenie wyrazistych kolaży. Można je także stosować pojedynczo, umieszczając w wyeksponowanych miejscach. Intensywne kolory umieszczone na betonowej płycie o wymiarach 60×60 cm ożywią przedpokój lub wydobędą światło z zaciemnionego wnętrza.

beton-2

Zaślepki nie do ukrycia

Choć montaż zazwyczaj wydaje się być jedynie nudną koniecznością, warto pomyśleć o nim jako o szansie na ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Montaż płyt betonowych wymaga specjalnej uwagi. Decydując się na wariant widoczny, dobrze jest zadbać o każdy szczegół. Wykonane z barwionego betonu zaślepki C-PULG marki Morgan & Möller, dostępne w różnych kolorach to odważna wariacja na temat starannego wykończenia. Choć niewielkie, dzięki intensywności barw, stanowią wyrazisty akcent. To nie tylko nieszablonowe rozwiązanie, ale także ciekawa propozycja dla miłośników zmian. Możliwość barwienia zaślepek na dowolny kolor umożliwia ich dopasowanie do nowych mebli czy odświeżenie aranżacji.

Nowe wcielenie poduszki

Betonowa poduszka? Zabrzmi absurdalnie dla tych, którym przywodzi na myśl jedynie słodkie sny i wygodne łóżko. Osoby o bujnej wyobraźni, otwarte na odważne propozycje bez trudu jednak odnajdą świetne zastosowanie świecznika, który przybiera taką formę. Propozycja projektantów marki Morgan&Möller jest nie tylko ciekawa, ale także funkcjonalna. Świecznik kształtem przypominający delikatną pościel, stworzony jest z trwałej mieszanki betonu. Wgłębienie, które imituje odgniecenie na poduszce, uniemożliwia przelanie się wosku na mebel czy parapet. Pozostałości po tym, który osadzi się wokół świecy, łatwo można usunąć podważając nożem.

Choć koniecznie, nietypowo…

Umywalka to obowiązkowy element wyposażenia łazienki. Obowiązkowy jednak wcale nie musi oznaczać – nudny. Charakterystyczny akcent w postaci niebanalnej umywalki warto zastosować niezależnie od rodzaju wystroju wnętrza. Dopasowana do stylu  industrialnego lub tworząca kontrast w łazience retro, ważne, że zawsze nadaje indywidualny charakter i stanowi ciekawe rozwiązanie. Aby wzmocnić efekt przełamywania konwencji, warto sięgnąć nie tylko po nietypowy materiał, ale także odważyć się na wyrazisty kolor. Naprzeciw oczekiwaniom każdego miłośnika designu wychodzą projektanci marki Morgan&Möller z betonowymi umywalkami, które na zamówienie, mogą być wykonane w różnych kolorach. Taki element wystroju łazienki to nie tylko sposób na ożywienie wnętrza, ale także możliwość stworzenia wyjątkowej i bardzo eleganckiej aranżacji.

beton-1

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394