Chemia budowlanafarby do wnętrzmalowanieWykończenia

Czar piaskowych dekoracji

Wakacyjne kolory we wnętrzach to nie tylko sposób na przeniesienie do domu wspomnień ze słonecznej plaży. Odpowiednio dobrane dekoracje ścienne pozwalają stworzyć ciekawy efekt aranżacyjny, ożywiając pomieszczenie na cały rok.

Minimalist interior visualisation.

Nie ma sprawiedliwości na świecie. W czasie gdy niektórzy wygrzewają się na gorących piaskach popularnych kurortów turystycznych, inni poświęcają letnie dni na zaległe remonty. Prostym sposobem na wprowadzenie do mieszkania elementu tej radosnej atmosfery jest pomalowanie ścian w ciepłych, jasnych kolorach. Wykorzystując do tego celu farbę strukturalną, można dodatkowo uzyskać atrakcyjny motyw zdobniczy.

Charakterystyczna konsystencja farb strukturalnych sprawia, że doskonale sprawdzają się przy tworzeniu aranżacji, wykraczających poza ramy standardowego barwienia ściany. Łatwość ich aplikacji pozwala przy tym szybko i skutecznie otrzymać efekt podobny do powierzchni zdobionych tynkami dekoracyjnymi – zauważa Bartosz Gołaszewski z firmy Cameleo, producenta ściennych systemów dekoracyjnych.

Ziarnko do ziarnka

Specjalne granulki, nadające gęstej farbie delikatną, piaskową strukturę sprawiają, że w bardzo prosty sposób można zaaranżować niebanalny wystrój, nawiązujący do letnich, słonecznych przestrzeni. O ostatecznym kolorze tworzonej dekoracji decyduje wybór pigmentu, który miesza się z farbą strukturalną bezpośrednio przed malowaniem. Różnorodność palety dostępnych barw pozwala precyzyjnie dopasować kolorystykę do indywidualnych oczekiwań przyszłych użytkowników pomieszczeń.

Farby strukturalne można przy tym nakładać zarówno na gładkie, jak i na nierówne powierzchnie. Stanowią więc bardzo praktyczny sposób na estetyczne ukrycie różnych niedoskonałości ściany. Ze względu na wysoką odporność są wykorzystywane zwłaszcza w korytarzach mieszkań czy w obiektach publicznych. Atrakcyjny efekt wizualny połączony z trwałością pozwala na długo zachować cieplejszy i bardziej przyjazny nastrój tych przestrzeni.

Kurs na południe

Ciekawym rozwiązaniem są także dekoracje stylizowane na dawne techniki aranżacyjne. Pokrycia zawierające specjalne białe cząstki w osłonie pigmentu bardzo wiarygodnie oddają wygląd starego tynku. Dzięki nim można stworzyć wystrój, który przeniesie nas w niepowtarzalny świat tętniących życiem, słonecznych uliczek, tak charakterystycznych dla gorącego południa Europy. Łącząc nowoczesną estetykę z nawiązaniem do uroków zabytkowych miejsc, nadają pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Właściwy wybór farby czy tynku decyduje o całości wystroju pomieszczenia. Ogromna liczba gotowych do użycia barw i systemów dekoracyjnych sprawia, że pozornie banalny zabieg malowania ściany może stać się źródłem bardzo wielu inspiracji. Wykorzystując letnie dni na odświeżenie jej powierzchni, warto zastanowić się nad sposobami wprowadzenia do mieszkania słonecznych motywów, które będą rozgrzewać nieco atmosferę, gdy nadejdzie jesień.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394