malowaniePoradnikWykończenia

Czym się kierować wybierając kolor ścian?

Wybór koloru nie jest prostą decyzją. Przecież dostojny fiolet czy neutralny brąz mogą mieć nawet kilkaset odcieni. Kanadyjski producent farb PARA PAINTS radzi, jak nie zgubić się w palecie 2500 barw.

kolor-scian=para-paints

Bardzo pomocnym narzędziem przy doborze kolorów jest proponowany przez PARA PAINTS próbnik. Za pomocą przykładanego do ściany wzoru barwy możemy ocenić, która z nich najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu. Pamiętając o kilku zasadach, jesteśmy w stanie tego wyboru dokonać sami, bez pomocy specjalisty.

Kolory na ścianie w różnym oświetleniu przybierają inne odcienie, dlatego trzeba zwrócić uwagę na barwę bazę, z której kolor się wywodzi. Poza tym, optyczne złudzenie sprawia, że kolor z próbnika na ścianie będzie ciemniejszy niż w rzeczywistości. Dlatego, jeżeli mamy wątpliwość przy zakupie, wybierajmy zawsze barwę o jeden ton jaśniejszą niż ta, która nam się podoba.

Dobrym rozwiązaniem jest także próbne pomalowanie małego obszaru, żeby sprawdzić, czy wybór jest trafny. Pamiętajmy, aby przetestować farbę zarówno w miejscach oświetlanych przez światło słoneczne, jak i sztuczne. Wtedy uzyskamy pełny ogląd sytuacji. Pomoc w takich testach oferują salony Dekorian, w których po zakupie testowego litra jednej z farb PARA, na kolejny galon otrzymamy 15 zł rabatu. W efekcie, cena próbki wynosić będzie zaledwie 9,99 zł.

Jeżeli jednak dalej będziemy mieć wątpliwości, zapytajmy projektanta. Oko eksperta oraz wiedza na temat aranżowania wnętrz pomogą nam w optymalnym zestawieniu kolorystyki z meblami i dodatkami. Zwłaszcza, kiedy do wyboru mamy paletę 2500 kolorów, czasem naprawdę trudno się zdecydować na ten najwłaściwszy.

autor: opracowanie: Redakcja, źródło: Para Paints

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394