Aktualności

Czyszczenie plam ze ścian – jak się z tym uporać?

Rodzinne wesołe spotkanie, które skończyło się ciężką do zmycia plamą na ścianie, a może radosna twórczość dziecka, która tkwi na niej zdecydowanie za długo? Czy jedynym rozwiązaniem jest ponowne malowanie ścian?

Plamy na ścianach to jedne z tych zabrudzeń, z którymi naprawdę trudno się uporać. Często ich wyczyszczenie jest bardzo mozolne, a i tak ostatecznie kończy się ponownym malowaniem ściany. Poznaj sposoby, dzięki którym zwiększysz prawdopodobieństwo doczyszczenia zabrudzeń i oszczędzenia czasu, jak i nerwów w przyszłości.

Postaw na dobrą farbę!

Pierwszą rzeczą, o jakiej warto pamiętać, by oszczędzić sobie problemów z plamami na ścianie jest wybranie zmywalnej farby. Od teraz żadne plamy nie będą straszne. Wystarczy je zetrzeć wilgotną ściereczką i zapomnieć o jakimkolwiek problemie. Jeśli jesteś na etapie urządzania mieszkania, to zdecydowanie zainwestuj w to rozwiązanie. Pamiętaj o nim także, jeśli będziesz chciał odświeżać wnętrza, choć farba zmywalna jest droższa, to jej zakup naprawdę się opłaca.

Plamoodporna farba to świetne rozwiązanie nie tylko, gdy masz dzieci, ale także, jeśli mieszkasz z czworonogiem, często zapraszasz gości, czy zwyczajnie masz pecha do brudzenia ścian. Z pewnością bardzo szybko docenisz wszystkie korzyści, które płyną z wyboru właściwej farby.

Jak usunąć tłuste plamy?

Nawet jeśli nie masz zmywalnej farby, to możesz uporać się z plamami na ścianie. W każdym przypadku należy reagować od razu, by zwiększyć prawdopodobieństwo pozbycia się nieestetycznej plamy.

Nie da się ukryć, że najtrudniejsze do usunięcia są te tłuste. Istnieje kilka sposobów, by sobie z nimi poradzić. Pierwszy z nich to odciśnięcie zebranego tłuszczu za pomocą bezbarwnej bibuły bądź papierowego ręcznika, a potem posypanie obszaru plamy mąką ziemniaczaną lub talkiem. Po kilku godzinach należy oczyścić ścianę, przecierając ją zwilżoną ściereczką z płynem do naczyń. Kolejnym sposobem wartym wypróbowania jest potraktowanie plamy pianką do golenia — wystarczy wycisnąć małą ilość na plamę, odczekać chwilę i przetrzeć wilgotną szmatką.

Ostatnim sposobem jest wypróbowanie płynu lub specjalnego preparatu do luster, a także przetarcie ściany szmatką. Jeśli plama widnieje na białej ścianie, to możesz zeskrobać lekko brudną powłokę farby i zastosować specjalną farbę do zacieków. Niestety przy tym rozwiązaniu będzie konieczne ponowne pomalowanie ściany białą farbą.

Zatrudnij pomoc domową

Jeśli samodzielnie sprzątanie domu zabiera Ci za dużo czasu bądź potrzebujesz wsparcia, to doskonałym pomysłem będzie zatrudnienie pomocy domowej. To rozwiązanie sprawdza się zawsze, gdy dużo pracujesz, dysponujesz małą ilością czasu, a także wszelkie wolne chwile chcesz poświęcić sobie, zamiast pucowaniu czterech kątów. Pomocy domowej możesz szukać na takich portalach jak: www.pomocedomowe.pl. Przy poszukiwaniu idealnej kandydatki warto zwrócić uwagę na jej referencję, zakres podejmowanych obowiązków, a także miasto, w którym pracuje np. sprzątanie w Poznaniu.

Czysty i zadbany dom wymaga czasu i pieczołowitości. Choć większość z nas chciałaby przemywać w taki mieszkaniu, to nie ma czasu, ani cierpliwości, by tak angażować się w sprzątanie domu. Tutaj doskonałym rozwiązaniem jest zatrudnienie pomocy domowej, która odciąży Cię z obowiązków, kiedy tylko będziesz potrzebował. Rezultat? Więcej czasu, czysty dom i zero stresu przed przyjściem gości!

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394