malowanieWykończenia

Dekoracje ścienne w stylu etno

Po wybiegach mody styl etno wkracza do naszych domów. Coraz popularniejsze są oryginalne aranżacje bazujące na naturalnych materiałach i wpływach ludowych. Idealne tło dla tego typu wystroju wnętrz stanowi dekoracja ścienna Etnika włoskiej marki Candis.

etnoCandis, włoski producent florenckich systemów dekoracyjnych Antiche Terre Fiorentine, wzbogacił swoje portfolio o nową rodzinę produktów le Etniche. Składa się ona z efektownych dekoracji ściennych Etnika i Hoblio, inspirowanych motywami ludowymi, rękodziełem i naturalnymi surowcami, takimi jak drewno, miedź, złoto, czy brąz. W prostych i przytulnych wnętrzach utrzymanych w klimatach etno szczególnie dobrze sprawdzi się Etnika, która urzeka delikatnymi wzorami i oryginalną kolorystyką.

Etnika to jedno z najnowszych odkryć stylistów i technologów z firmy Candis, a już cieszy się dużą popularnością na Płw. Apenińskim i nie tylko. System służący do dekoracji ścian i sufitów we wnętrzach pomieszczeń składa się z podkładu Fondo ATF, farby-bazy Etnika oraz tonerów kolorystycznych. Produkt został tak przygotowany, aby jego aplikacja była łatwa i nie wymagała specjalistycznych umiejętności. Choć sam efekt na ścianie wygląda bardzo atrakcyjnie, jego uzyskanie nie jest czasochłonne, a praktyczna instrukcja producenta poprowadzi nas „krok po kroku” do wymarzonego celu.

Etnika mieni się i połyskuje, nadając wnętrzu wyjątkowego charakteru. Odnosimy wrażenie, że dekorowane ściany spowija miękki jedwab lub aksamit. Za sprawą subtelnych, nieregularnych wzorów, na zdobionych powierzchniach obserwujemy grę światła, które nierównomiernie załamuje się i odbija. Intensywność wzoru zależy od gustu klienta, bo to on sam przy pomocy specjalnej pacy i pędzla tworzy finezyjną dekorację. Całości efektu dopełnia odpowiedni kolor. W zależności od użytego tonera, Etnika rozbłyśnie jednym z siedmiu odcieni: etnicznego brązu, flamandzkiej miedzi, starego złota, renesansowego złota, czystej czerwieni, starego srebra lub delikatnego srebra.

Dekoracja ścienna firmy Candis jest przyjazna środowisku naturalnemu i domownikom. Receptura produktu opiera się na wodorozcieńczalnej technologii i naturalnych składnikach, dzięki czemu Etnika jest bezpieczna w użytkowaniu i charakteryzuje się niską zawartością lotnych związków organicznych. Opakowanie produktu o pojemności 2,5 litra pozwala na wykonanie dekoracji na powierzchni ok. 20 m².

Jak wykonać dekorację Etnika na ścianie ?
1. Pomaluj ścianę podkładem Fondo ATF Classic i poczekaj do jego całkowitego wyschnięcia.
2. Dodaj toner w wybranym kolorze do farby-bazy Etnika i dokładnie wymieszaj, aż do uzyskania jednolitej struktury.
3. Pomaluj ścianę zabarwioną farbą-bazą Etnika przy użyciu pędzla. Stosuj krzyżowe ruchy w różnych kierunkach.
4. Po kilku minutach przy pomocy czystego pędzla oraz packi ATF utwórz na pomalowanych powierzchniach wzory zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394