Polecamy

Dlaczego warto stosować siding na elewacji?

Wybór elewacji to jedna z decyzji, jaką należy podjąć podczas procesu budowy. Dzisiaj dostępnych jest kilka rodzai pokrycia budynku. Jednym z nich jest siding. Czym się charakteryzuje i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Co to jest siding?

Siding to pokrycie wykorzystywane jako elewacja w wielu budynkach. Zazwyczaj stosuje się go w domach jednorodzinnych. Składa się z paneli układanych poziomo na drewnianej lub metalowej konstrukcji. Panele mogą być zarówno drewniane, metalowe, jak i z tworzywa sztucznego. Mogą mieć różny kolor oraz teksturę. Siding w Łodzi i innych dużych miastach zyskuje obecnie coraz większą popularność. Decyduje się na nie wielu inwestorów, ze względu na fakt, że zapewnia długoletnią trwałość. Dzięki temu są ekonomicznym rozwiązaniem. Panele są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i zapewniają dodatkową izolację termiczną i akustyczną. Dodatkowo siding jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Jego czyszczenie nie wymaga skomplikowanych procedur. Wystarczy woda i dobrej jakości płyn czyszczący dostosowany do tworzywa, z jakiego są wykonane panele.  

Czym pokryć dach?

Kolejną ważną decyzję, jaką musi podjąć inwestor jest wybór pokrycia dachu. W przypadku zabudowy klasycznej i dachów skośnych najczęściej wykorzystuje się dachówki ceramiczne. Pozwalają podkreślić tradycyjny styl zabudowy. W nowoczesnym budownictwie dachy skośne najczęściej pokrywane są blachodachówką. Jest ona łatwiejsza w montażu, a różnorodny wybór kolorów zapewnia możliwość dopasowania dachu do każdego projektu. Dachy płaskie najczęściej pokrywane są papą. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i proste w wykonaniu. Papa termozgrzewalna w Łodzi i każdym innym mieście stosowana jest zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkalnych. Ma bardzo dobre właściwości izolacyjne i cechuje się dużą trwałością. Dzięki temu, że papa produkowana jest w rolkach, jej montaż wymaga tylko prawidłowego rozłożenia i zgrzania, tak aby zyskała przyczepność do dachu.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394