Budowaściany drewniane, szkieletowe, prefabrykowane

Domy drewniane. Dlaczego warto je budować?

Budowa domu w technologii drewnianej nie tylko ma wymiar ekonomiczny, bo po 8 tygodniach od rozpoczęcia inwestycji możemy w domu zamieszkać, bo zastosowanie surowca naturalnego sprawia ze nasz dom w użytkowaniu jest „oszczędny”.

domy-drewniane

Dom drewniany to przede wszystkim zdrowy styl życia. To zielone, ekologiczne miejsce naszego codziennego bytowania. Budownictwo to sektor, który zużywa najwięcej różnorodnych surowców. Drewno jest jednym z odnawialnych surowców, które tworzy szczególny mikroklimat, dzięki czemu żyjemy dłużej i ochraniamy środowisko. Technologią zieloną możemy śmiało nazwać budownictwo drewniane.

To, co gwarantuje drewno to równowaga, harmonia i ciepło. Drewno jako surowiec jest niezmiernie łatwe w obróbce, zapewnia doskonałą izolację termiczną jest też odporne na działanie wielu czynników chemicznych. Szczególną właściwością drewna jest łamanie wzdłuż włókien, co daje umożliwia stosowanie metalowych łączników, gwoździ czy wkrętów. Wówczas nie jesteśmy zmuszeni do stosowania tzw. przerw technologicznych na osuszenie ścian czy na kolejne warstwy ocieplenia. Dom drewniany oddycha sprawiając jednocześnie, że ściany i dach izolują ciepło.

Niewielka gramatura budynku powoduje, że tańsze jest wznoszenie fundamentów. Jeśli posadowienie fundamentów nastąpi przez nadejściem mrozów wówczas możemy kontynuować budowę zimą. Dom drewniany nie wymaga żadnych dodatkowych mokrych prac.

Nośność konstrukcji domu drewnianego pozwala też na łatwiejsze przeprowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych czy rozbudowy budynku. Zastosowanie technologii drewnianych przy budowie domu daje możliwość na zwiększenie powierzchni użytkowej budynku ze względu na cieńsze ściany wewnętrzne, w stosunku do technologii murowanych.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394