Budowaściany drewniane, szkieletowe, prefabrykowane

Zalety domów w prefabrykowanych

dom-prefabrykowanyRóżnego rodzaju technologie prefabrykatowe od lat cenione i powszechnie stosowane w światowym budownictwie z każdym rokiem znajdują w Polsce coraz liczniejsze grono odbiorców.

 

Szybkie w budowie, trwałe, wygodne i energooszczędne czyli, o zaletach domów budowanych w technologii prefabrykowanej opartej na szkielecie drewnianym. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na wybór tego rodzaju technologii podkreślają, że największą zaletą budowy z gotowych elementów jest dużo krótszy czas realizacji całej inwestycji.

Alternatywna metoda dla tradycyjnych metod budowania

Technologia budowy domu przy wykorzystaniu gotowych, drewnianych elementów prefabrykowanych to atrakcyjna i opłacalna alternatywa dla tradycyjnych metod budowania. Gwarantuje wysoką jakość, dużą trwałość, przy jednoczesnym niskim koszcie budowy oraz bardzo krótkim czasie realizacji całej inwestycji.

Domy takie to na pierwszy rzut oka zwyczajne budynki nie różniące się od tych wybudowanych w technologii tradycyjnej. Są jednak wyjątkowe ze względu na swoją konstrukcję wewnętrzną, która oparta jest na technologii modułowej. Ich największą zaletą jest oczywiście fakt, że powstają w bardzo krótkim czasie, bo zaledwie w 3 miesiące.

Ponadto gwarantują wysoką energooszczędność – zatrzymując ciepło jednocześnie umożliwiając prawidłową wentylację powietrza. Wbrew pozorom domy takie są również bardzo wytrzymałe, ich lekka konstrukcja uzyskuje wysokie parametry wytrzymałościowe. W porównaniu z domami murowanymi mają także większą o ok. 15% powierzchnię wewnętrzną, dzięki zastosowaniu cieńszych ścian.

Ogromną zaletą budowy domów w technologii prefabrykatowej jest możliwość realizowania kolejnych etapów prac bez względu na temperaturę powietrza – prace budowlane można z powodzeniem prowadzić również zimą, bo poza fundamentami dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, jak betonowanie czy murowanie. W takim domu można zamieszkać bezpośrednio po zakończeniu prac montażowych. Dodatkowo charakteryzują się dużą łatwością przebudowy i modernizacji – łatwo przestawia się ściany, naprawa czy wymiana instalację.

Energooszczędne i ekologiczne

Energooszczędność to jedna z najważniejszych zalet domów budowanych z gotowych elementów modułowych. Przy znacznie mniejszym przekroju ściany uzyskuje się poziom izolacyjności ściany murowanej co przekłada się na realne oszczędności energetyczne i znacząco niższe rachunki. Domy drewniane zapewniają mieszkańcom przyjemny chłód latem oraz wyjątkową izolacyjność w zimie, przy minimalnych kosztach ogrzewania i chłodzenia. Do ogrzania domu zużywa się kilka razy mniej energii niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Ich niższe zapotrzebowanie na ciepło zmniejsza również emisje CO2. Domy z drewna są także bardziej ekologiczne. Drewno jest jedynym tak szeroko dostępnym i całkowicie odtwarzalnym przez przyrodę surowcem.

Najwyższa jakość stosowanych materiałów

Głównym budulcem domów prefabrykowanych na bazie szkieletu drewnianego jest najwyższej jakości drewno konstrukcyjne łączone za pomocą mikrowczepów. Połączenie mikrowczepów jest porównywalne z litym drewnem i umożliwia wykonanie belek o długości nawet kilkunastu metrów bez ryzyka paczenia. Dodatkowo drewno jest suszone w temperaturze ok. 80°C co, zabija wszystkie owady i grzyby znajdujące się w drewnie, niszczy wszelkie drobnoustroje, które mogłyby być pożywką dla owadów, obniża poziom wilgotności poniżej 12%, uniemożliwia rozwój grzybów, zapobiega wchłanianiu przez drewno wilgoci z otoczenia i wyklucza konieczność impregnacji chemicznej. Aby uzyskać idealną gładkość drewno jest struganie czterostronnie z fazowanymi krawędziami. Wysoka gładkość drewna zwiększa znacznie jego odporność na insekty a także podnosi wytrzymałość ogniową.


 

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394