Aktualności

Trzy dowody na to, jak ściany potrafią zmienić wygląd łazienki

Trzy dowody na to, jak ściany potrafią zmienić wygląd łazienki

Wielu z nas marzy się odmiana nudnego i opatrzonego wnętrza łazienki nieremontowanej przez dłuższy czas. Zazwyczaj wtedy rozważamy różne możliwości, aby przeprowadzić metamorfozę. Warto w takim wypadku zdawać sobie sprawę z tego, że diametralną różnicę we wnętrzu zrobią ściany. Poniżej przedstawimy kilka przykładów na potwierdzenie tej tezy.

Optyczne powiększenie

W blokach często do dyspozycji jest jedynie mała łazienka, która okazuje się dużym wyzwaniem dla właściciela, szczególnie podczas przeprowadzania remontu. Jeżeli nie mamy możliwości powiększenia takiej przestrzeni, trzeba postarać się, by zrobić to przynajmniej optycznie. Jak urządzić małą łazienkę? Bez wątpienia warto wykorzystać duże lustro bez ram, które można umocować na fragmencie ściany. W ten sposób wizualnie uda się zwiększyć pomieszczenie.

Jeśli chcemy, by projekt małej łazienki był oryginalny, postawmy na błyszczące powierzchnie. One także będą działały na naszą korzyść. Mowa tutaj o odbijających światło materiałach. Warte uwagi są mozaiki i płytki o metalicznym wykończeniu czy szklane lub chromowane detale. Po więcej inspiracji można zajrzeć do artykułu: Jak urządzić małą łazienkę – poradnik od KOŁO.

Kolory w aranżacji łazienki

Dobór kolorów do wnętrza jest jednym z najważniejszych aspektów odświeżenia pomieszczenia. Wpływa on bowiem na to, jak odbieramy dane wnętrze. Jaśniejsze odcienie, czyli biel czy jasny błękit powiększą wizualnie przestrzeń. Ciemne ściany spowodują zaś, że wyda się ona mniejsza. Z połączenia różnych barw można osiągnąć bardzo ciekawe efekty nie tylko, jeśli chodzi o wystrój. Optycznie odmienimy chociażby proporcje pomieszczenia.

Gdy na przykład mamy do czynienia z długą, lecz wąską łazienką, pomalowanie krótszego boku ciemniejszą farba przyniesie oczekiwane rezultaty. Kiedy do mnogości dostępnych kolorów dodamy także możliwość eksperymentowania z fakturą, połyskiem i matową powierzchnią, otrzymamy praktycznie nieskończone możliwości zabawy perspektywą oraz stworzenia ciekawych trójwymiarowych efektów.

Od nijakości do nowoczesności

Nie da się ukryć, że rodzaj użytego materiału na ścianach w dużym stopniu wpływa na styl danego miejsca. Dlatego też zastosowanie właściwego surowca jest kluczem do wymarzonej aranżacji. Obecnie bardzo modne są nowoczesne, minimalistyczne wnętrza. Nic nie stoi na przeszkodzie, by również łazienkę urządzić w ten sposób. Jak tego dokonać? Wystarczy zastosować na przykład płyty z betonu architektonicznego, które nadadzą nowoczesny wygląd. Surowiec ten doskonale nadaje się do miejsc narażonych na wilgoć, ponieważ jest odporny na wodę i niezwykle wytrzymały.

Oprócz walorów estetycznych otrzymujemy zatem dodatkową, praktyczną funkcjonalność takiego rozwiązania. W zestawieniu z bielą nowoczesnej ceramiki łazienkowej otrzymamy przestrzeń doskonale zrównoważoną. Elegancji dodadzą też powierzchnie wykonane z marmurowych, szlifowanych płytek. Nie tylko podłoga prezentuje się wyjątkowo w takim wydaniu, lecz także fragmenty ścian.

Warto skorzystać z materiałów dostępnych obecnie na rynku. Dzięki nim również aranżacja małej łazienki to cała masa ciekawych możliwości. Należy jednak pamiętać, że wykończenie ścian to nie tylko klasyczne płytki ceramiczne, lecz wiele innych oryginalnych surowców, m.in.:

  • wspomniany już beton,
  • kamień,
  • egzotyczne drewno,
  • tapety z włókna szklanego,
  • tynk strukturalny.

Na rynku znajduje się jeszcze więcej nieoczywistych rozwiązań. Warto eksperymentować i sprawdzać różne opcje, przede wszystkim dlatego, że w ten sposób można stworzyć oryginalną łazienkę bez trudu.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394