Bez kategorii

Ekologiczna hodowla zwierząt

Czy uważasz, że musisz być farmerem, by w ogóle móc hodować zwierzęta? W tym również zwierzęta, które będą przeznaczone do późniejszego spożycia? Osoby, które starają się odżywiać zdrowo, wręcz ekologicznie, mają bardzo dużą świadomość tego, że produkty kupowane w sklepie często są bardzo niskiej jakości. Dlatego zwykle starają się oni być samodzielni, jeżeli chodzi o wytwarzanie żywności.

Klatki dla drobiu

Nie jest żadną nowością, że drób hoduje się dla mięsa, jak i również pozyskania jajek. Jeżeli Ty również chcesz się zdecydować na posiadanie jajek lub drobiu, to możesz tego dokonać wcale nie mieszkając na wsi. Wystarczy, że będziesz dysponować kawałkiem działki, na którym postawisz odpowiednią klatkę na drób. Teraz nawet nie musisz się martwić o to, by posiadać odpowiednie miejsce, ponieważ takie klatki można z powodzeniem zamówić bezpośrednio u producenta – http://www.geisser.pl/klatki-dla-drobiu/.

Wybieg dla zwierząt Geisser

Jak widzisz, każda klatka na drób jest odpowiednio dostosowana do potrzeb hodowanych ptaków. Kaczki, kury, przepiórki, gęsi lub perliczki – wszystkie z nich będą posiadać doskonałe warunki do tego, by przetrzymać zróżnicowane warunki. Jak wiadomo w Polsce taka hodowla wcale nie jest taka prosta, jakby się to mogło wydawać. Drobiu pod żadnym pozorem nie można przetrzymywać w obojętnie jakim budynku. Ponieważ może się to dla niego bardzo źle skończyć.

Jednak, jeżeli zaopatrzymy się rzeczywiście w proponowane klatki, to jednocześnie zyskamy gwarancję tego, że wszelkie ptactwo, jakie tam będzie się znajdować, będzie w pełni bezpieczne. Tym bardziej, że wszystkie klatki dla drobiu są wykonywane z naturalnych materiałów, do których zalicza się przede wszystkim drewno. Tutaj każdy element jest jeszcze dodatkowo dokładnie zabezpieczany przed występowaniem różnych warunków atmosferycznych.

Oczywiście każda klatka na drób Wrocław może być wyposażona w dodatkowe elementy. Producent jest gotowy na wprowadzenie tego typu rzeczy, na specjalne zamówienie. Do takich elementów zalicza się między innymi wybieg dla ptactwa, czy też schodki prowadzące bezpośrednio do klatki. Dodatkowo, nie ma również najmniejszego problemu z tym, by zachować w takich klatkach odpowiednią higienę. Ponieważ kurniki są z powodzeniem przystosowane do zbierania odchodów. W tym celu wykorzystywane są specjalne rynienki, które oczywiście są zamontowane w odpowiednich miejscach.

Kolejnymi elementami, które mogą znajdować się w klatce na drób, są specjalne zabezpieczenia przed niskimi temperaturami. W tym celu najczęściej wykorzystuje się płyty z pelxiglasu. Jest to wyjątkowo trwałe rozwiązanie, dzięki któremu można chronić kury lub inne ptactwo przed nadchodzącym okresem zimowym.

Decydując się na hodowlę kur niosek, nie ma także najmniejszego problemu z tym, żeby w kurniku znalazły się także specjalne gniazda, w których będą mogły znosić lub też wysiadywać jajka. Dobrze rozplanowane, a także stabilnie przymocowane grzędy, to także jedno z rozwiązań, którymi można się kierować przy wyborze idealnej klatki na drób.

Hodowla innych zwierząt

klatka-dla-zwierzat
Klatka dla drobiu 2000

Posiadanie przestronnego ogrodu sprawia, że można z powodzeniem zaaranżować nawet takie specjalne miejsce, w którym można byłoby hodować także inne zwierzęta. Do nich zalicza się między innymi króliki, nutrie, świnki morskie, ale nawet koty, czy też żółwie. W końcu nie wszystkie zwierzęta, które chcemy hodować, jednocześnie musimy od razu przeznaczać do ekologicznej uprawy mięsa. Niektóre z nich są hodowane z czystej pasji.

Takie klatki także można zamówić u wcześniej wspomnianego producenta – http://www.geisser.pl/wybiegi-dla-zwierzat/. W ten sposób przynajmniej nie będzie najmniejszych problemów z tym, by zwierzaki miały naprawdę świetne warunki do życia.

Klatki są dostosowane pod względem wielkości, jak i również wielu innych elementów do konkretnego gatunku zwierząt. Możesz zdecydować się na zamówienie klatki izolowanej, bądź też nieizolowanej. Ponieważ niektóre osoby decydują się na przetrzymywanie zwierząt w ogrodzie tylko w czasie sezonu wakacyjnego. Natomiast zimą są one z powrotem przenoszone do domu lub innego budynku.

Klatki mogą być wyposażone także w bezpośredni wybieg. Zatem będzie bardzo dużo zależeć od preferencji konkretnego gatunku zwierząt, które zdecydujemy się przetrzymywać na terenie swojej posesji. Na stronie internetowej producenta mamy do czynienia z różnymi realizacjami. Wśród nich wymienia się między innymi domki dla świnek morskich, żółwi, czy też uniwersalne klatki, w których możemy trzymać dowolne zwierzęta. Oczywiście musimy dokładnie zapoznać się z preferencjami konkretnych gatunków zwierząt, by mieć pewność, że będą one czuły się w takich klatkach lub domkach w pełni komfortowo. Muszą one mieć przecież odpowiednio dużo miejsca, by czuć się swobodnie, bez jakichkolwiek ograniczeń ruchowych.

Zastanawiając się nad wyborem konkretnej klatki, warto mieć jeszcze na uwadze, że wszystkie rozwiązania można odpowiednio modyfikować. Może się przecież okazać, że konkretna klatka przypadnie Ci do gustu, ale niestety okaże się za mała, ponieważ hodujesz zdecydowanie więcej gryzoni. Dlatego przed złożeniem ostatecznego zamówienia, zaleca się jeszcze kontakt z producentem w celu ustalenia wszystkich szczegółów. W ten sposób klatka lub domek dla zwierząt, bądź też drobiu zostanie wykonana we właściwy sposób, który spełni wszystkie wymagania konkretnego gatunku.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394