Aktualności

Elewacje wentylowane – na jaki materiał warto się zdecydować?

Wybór materiałów budowlanych, gdy budujemy dom albo chcemy go wyremontować to jedna z ważniejszych kwestii. Bardzo popularne są ostatnio inwestorów elewacje wentylowane, a materiał, jaki się wykorzystuje w ich przypadku to kamień, cegła, ale także drewno. Dużo zależy od indywidualnych preferencji.

Od czego zależy wybór materiału, z którego jest zrobiona elewacja?

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zastosowanie w swojej nieruchomości elewacji wentylowanej będą musieli zastanowić się także nad materiałami, z których będzie ona wykonana. Dużo zależy tu od czynników takich jak styl budynków, ale również lokalne przepisy budowlane. W grę wchodzi także naturalnie budżet no i oczywiście preferencje estetyczne. Trzeba także zwrócić uwagę na wymagania dotyczące trwałości izolacji termicznej.

Wykorzystać można na przykład kamień, który jest materiałem naturalnym i wciąż jest bardzo popularny. Gwarantuje klasyczny wygląd elewacji i łatwo go dostosować do różnych stylów architektonicznych. Poza tym jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne.

Jeżeli ktoś decyduje się na elewacje wentylowane, to doskonałym rozwiązaniem będzie także cegła, która również zalicza się do klasycznych materiałów budowlanych. Jest w końcu stosowana od wieków i nie tylko gwarantuje izolację termiczną, ale również jest odporna na wilgoć i ogień. Poza tym cegły można kupić w różnych kolorach i wzorach.

Czy elewacja wentylowana może być zrobiona z drewna?

Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać drewno w przypadku takich wentylacji. To materiał naturalny o wyjątkowej i ponadczasowej estetyce. Przede wszystkim gwarantuje charakterystyczny przytulny i ciepły wygląd ścian. Jeżeli zastosujemy drewno na elewacji, to budynek będzie na pewno zawsze wyglądać rodzinnie, niezależnie od tego, na jakim terenie będzie zlokalizowany i czy będzie to lokalizacja w mieście, czy też poza aglomeracją. Dobrze wybrane drewno również może być trwałe i odporne na uszkodzenia, ale trzeba pamiętać o tym, że będzie wymagać regularnej konserwacji i malowania.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394