Budowaelewacje, tynki zewnętrzne, fasady

Fasady z egzotycznego drewna

Właściwie zaprojektowana elewacja może całkowicie zmienić wygląd budynku, bez względu na jego architekturę. Współcześnie obok nowoczesnych materiałów do budowy elewacji takich jak beton, szkło i metal, coraz większą popularność zyskuje drewno egzotyczne, charakteryzujące się wysoką trwałością.

egzotyczne-drewno-dlh-2

Deski elewacyjne EVERO firmy DLH w 6 egzotycznych gatunkach drewna w zestawieniu z innymi materiałami elewacyjnymi tworzą niepowtarzalne kompozycje fasadowe. Dzięki dostępności w szerokiej gamie kolorystycznej, od intensywnych, ciepłych tonów cedru czerwonego czy tatajuba, aż po stonowane odcienie świerku skandynawskiego i modrzewia syberyjskiego pomogą w zrealizowaniu dowolnych pomysłów aranżacyjnych, od tradycyjnych aż po minimalistyczne.

Drewno na nowo

We współczesnej architekturze deski elewacyjne są najczęściej wykorzystywane do podkreślania elementów stolarki okiennej, ozdabiania wykuszy czy elewacji na wyższych piętrach. Deski elewacyjne z egzotycznych gatunków drewna takich jak cedr czerwony czy meranti czerwone będą się prezentować szczególnie efektownie w połączeniu z kamiennymi okładzinami w ciepłych kolorach, ze względu na swoją głęboką, ciemnobrązową lub czerwono – brązową barwę.

W przypadku domów o tradycyjnej architekturze takie zestawienie pozwala uzyskać ciekawy, kolonialny wygląd. Natomiast budynki o masywnej bryle warto ozdobić oblicówką w jaśniejszych kolorach.

Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się zestawienie płytek elewacyjnych w piaskowej lub żółtej kolorystyce z miodowymi, żółtawobrązowymi deskami elewacyjnymi z drewna tatajuba na górnej części fasady budynku. Obecność lekkich, naturalnych materiałów w jasnych i ciepłych barwach pozwala przełamać wrażenie ciężkiej architektury.

egzotyczne-drewno-dlh-2

Praktyczna i trwała elewacja

Drewniane fasady EVERO oprócz atrakcyjnego wyglądu, zapewniają komfort cieplny i akustyczny a także długą żywotność. Deski elewacyjne z cedru czerwonego czy okoume stanowią dodatkową warstwę izolacji budynku jak również skutecznie chronią jego wnętrze przed hałasem z zewnątrz. Niektóre z egzotycznych gatunków drewna zachowują naturalny urok przez wiele lat, bez potrzeby impregnacji.

Fasady EVERO wykonane z takich gatunków jak cedr czerwony czy tatajuba cechują się dużą zawartością naturalnych olejków i garbników, dlatego nie wymagają szczególnej konserwacji. Są wyjątkowo odporne na zmienne warunki atmosferyczne, czyli ich naturalna trwałość biologiczna jest bardzo wysoka. Dlatego deski elewacyjne wykonane z wcześniej wspomnianych gatunków będą doskonałym wyborem dla osób wymagających od materiałów elewacyjnych wysokiej odporności. Ewentualna pielęgnacja ma jedynie za zadanie polepszenia efektów wizualnych – mówi Paweł Sędek, Szef Produktu w firmie DLH Poland.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394