płytki ceramiczne i kamienneściany w kuchni i łazienceWykończenia

Fuga – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej podłogi to nie lada wyzwanie, nie tylko w wymiarze estetycznym, ale i funkcjonalnym. Powinniśmy zwracać także uwagę na trwałość i bezpieczeństwo wybranych produktów, zwłaszcza jeśli wśród domowników są Ci, o których zdrowie i bezpieczeństwo musimy dbać szczególnie – małe dzieci. To one z perspektywy podłogi, oglądają i poznają świat w pierwszych miesiącach swojego życia.

fuga

Maluchy już od pierwszych chwil z radością poznają świat. Dotyk i smak to dwa główne zmysły, dzięki którym badają otoczenie. Raczkując, chwytają i wkładają do buzi wszystko, co wzbudzi ich zainteresowanie. Dlatego tak ważne jest, by wybrana przez nas podłoga, a także chemia budowlana użyta do jej wykończenia, nie stanowiła dla nich żadnego zagrożenia.

Pełne bezpieczeństwo

Wybór materiału, po którym stąpać lub raczkować będzie nasze dziecko to kwestia gustu i obranej aranżacji. W przypadku łazienki, świetnym wyborem są ceramiczne płytki – higieniczne i łatwe w codziennej pielęgnacji. Kiedy myślimy o bezpieczeństwie najmłodszych, musimy jednak uwzględnić nie tylko zagrożenia widoczne gołym okiem. Warto więc wybrać taką fugę, która ma atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Będziemy mieć wówczas pewność, że nie emitują one szkodliwych związków, pozostają neutralne dla zdrowia i w żaden sposób nie zagrażają przebywającym na podłodze dzieciom.

Czysta przyjemność

Łazienka, ze względu na podwyższoną temperaturę i dużą wilgotność, to miejsce sprzyjające rozwojowi licznych mikroorganizmów.Dlatego kupując fugę sprawdźmy, czy ma ona zwiększoną odporność na przenikanie wody i zabrudzenia. Nowoczesne technologie, np. Hydrodur® oraz efekt perlenia sprawiają, że na powierzchni fug nie tworzą się nieestetyczne osady, pleśnie i grzyby.

Wybierając jakość – kupujemy spokój

Dla każdego rodzica zdrowie, komfort i bezpieczeństwo dziecka są najważniejsze. Z pełną świadomością wybierajmy więc atestowane materiały wykończeniowe.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394