malowanieWykończenia

Hoblio – powiew pustynnego wiatru

Firma Candis przedstawiła Hoblio ATF, najnowszą dekorację ścienną z naturalnymi drobinkami piasku. Włoscy projektanci i architekci wnętrz już okrzyknęli ją debiutem roku. Od października Hoblio dostępne jest w sieci dystrybucji B.M. Polska.

Pustynia w świetle zachodzącego słońca delikatnie muskana wiatrem to widok, który na długo zapada w pamięci. Podmuchy wiatru kształtują piaskowe wydmy w oryginalne wzory godne najznamienitszych artystów. Bogactwo faktury podkreślone jest przez dziesiątki odcieni, które finezyjnie mienią się i połyskują. Każdy marzy o takiej dekoracji we wnętrzach swojego mieszkania. To, co natura tworzy z tak niewymuszoną lekkością, dla firm produkujących dekoracje ścienne stało się doskonałą inspiracją i nie lada wyzwaniem, wymagającym połączenia precyzji z maestrią. Owocem czasochłonnych prac projektantów z firmy Candis jest Hoblio ATF – najnowsza dekoracja ścienna systemu Antiche Terre Fiorentine, która już podbiła serca włoskich projektantów wnętrz podczas prestiżowych targów MADE Expo 2010.

Zgodnie z nową strategią marki Candis, słynny system dekoracji ściennych Antiche Terre Fiorentine podzielony został na 4 rodziny produktów: Le Classiche, Le Moderne, Le Preziose, Le Etniche. Hoblio reprezentuję rodzinę Le Etniche, która inspirowana jest dalekimi podróżami i różnymi wpływami kulturowymi. System dekoracyjny Hoblio składa się z podkładu Fondo ATF (podobnie, jak inne dekoracje ścienne firmy Candis), farby-bazy ATF Hoblio oraz pigmentów (tonerów) w szerokiej gamie kolorów. Wodorozcieńczalna, akrylowa farba-baza ATF Hoblio, dzięki zastosowaniu specjalnych wypełniaczy, pigmentów i naturalnych drobinek piasku, tworzy metaliczną powierzchnię o oryginalnej fakturze. Gra światła i wzorów na ścianie przywołuje na myśl rozwiane wiatrem pustynne wydmy. Od kreatywności wykonawcy zależy ostateczny efekt dekoracji na ścianie. Dodatkowym atutem Hoblio jest to, że doskonale komponuje się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym wystrojem wnętrz.

hoblio-bm-1 hoblio-bm

Hoblio dostępne jest w trzech bazach: Oro (złotej), Argento (srebrnej) i Opaco (matowej). Ponadto, klient ma do wyboru bardzo bogatą gamę tonerów liczącą 48 odcieni, a w ramach każdego koloru można decydować o poziomie jego intensywności. Produkt firmy Candis charakteryzuje się wysoką trwałością koloru w czasie i odpornością na zmywanie zabrudzeń przy użyciu czystej wody (po min. 30 dniach od aplikacji). Ze względu na wodorozcieńczalną i ekologiczną formułę Hoblio jest dekoracją całkowicie bezpieczną dla domowników. Po odpowiednim przygotowaniu przy pomocy Hoblio można dekorować większość tradycyjnych podłoży we wnętrzach obiektów. Najlepszy efekt dekoracyjny, w pełni oddający możliwości i urok Hoblio, uzyskamy na gładkiej powierzchni.

Jak wykonać dekorację Hoblio na ścianie?

Podłoże należy zagruntować dwiema warstwami podkładu FONDO ATF CLASSIC, rozprowadzając go równomiernie pędzlem, wałkiem lub natryskiem, aby uzyskać jednolitą, bardzo gładką powierzchnię. Przed aplikacją Hoblio ATF warstwa FONDO ATF CLASSIC musi być całkowicie wyschnięta i związana. Farbę-bazę ATF HOBLIO należy dokładnie zmieszać szpatułą lub mieszadłem z wybranym pigmentem TONER ATF CLASSIC w ilości zależnej od pożądanej intensywności barwy (zazwyczaj 1 toner na opak. 2,5 l). Bazy można również nanosić bez dodatku pigmentu. Hoblio należy aplikować pędzlem PANNELLO ATF jednokrotnie na podłoże o powierzchni 1-2 m² metodą „na krzyż” (należy unikać schematycznej aplikacji). Po całkowitym wyschnięciu, nie pozostaje nic innego, jak podziwiać otrzymany efekt.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394