Poradnik

Idealna kuchnia – jak ją zaaranżować?

Dla wielu z nas kuchnia to serce domu. To właśnie ona postrzegana jest jako źródło domowego ogniska. Kuchnia połączona z salonem to najczęściej miejsce, w którym spotyka się cała rodzina i do którego zapraszani są goście, warto zatem zadbać, by była ona komfortowa i przyjemna. Przed rozpoczęciem aranżacji kuchni, warto zastanowić się, jaki styl i kolorystyka nam odpowiada. Funkcjonalność jest nie mniej ważna! Na jakie elementy zwrócić uwagę przy urządzaniu kuchni? Podpowiadamy!

Aranżacja kuchni – grunt to dobry plan

Przed samym przystąpieniem do jej aranżacji, warto zastanowić się, czym dla nas jest kuchnia. Zupełnie innego rodzaju kuchni będą potrzebowały osoby, które dużo czasu spędzają w domu, a przy tym lubią gotować, innej osoby zapraszające często gości, a jeszcze innej amatorzy jedzenia na wynos. Warto uzmysłowić sobie, jaki wystrój wnętrza kuchni będzie służył naszej aktywności w tym pomieszczeniu.

Jeżeli zatem należymy do grona osób stołujących się na mieście, a w domu korzystamy raczej jedynie z mikrofalówki i czajnika – niepotrzebne będą tu drogie sprzęty kuchenne. Istotnym aspektem jest także to, jak często robimy zakupy. Gromadząc większe ilości żywności, z pewnością potrzebujemy większej lodówki oraz szafek do przechowywania makaronów, ryżu czy puszek.

Aby różne funkcje pełnione przez kuchnię nie kolidowały ze sobą, należy dobrze przemyśleć projekt. Możemy tu skorzystać z pomocy firm, które stworzą dla nas kompleksowy projekt wnętrza oraz zajmą się jego realizacją – np. Urządzamy pod klucz.

Najważniejsze sprzęty w kuchni

Planując przestrzeń naszej kuchni powinniśmy zacząć od umiejscowienia trzech najważniejszych sprzętów, czyli lodówki, kuchenki, a także zlewozmywaka. Aby poruszanie się po kuchni było sprawne i wygodne, urządzenia te powinny być blisko siebie.

Kolejną kwestią są meble do kuchni. Zdecydowanie większe pole do działania mamy w przypadku dużych kuchni. Podstawowy element to duży stół, gdzie będą mogli zgromadzić się wszyscy domownicy. Popularnym rozwiązaniem są także wyspy kuchenne, sprawdzające się szczególnie przy kuchniach połączonych z salonem. Oddzielają one przestrzeń wypoczynkową salonu od miejsca przygotowywania posiłków.

Biała kuchnia ciągle modna

Biel to kolor, który nieustannie pozostaje w modzie. Białe kuchnie prezentują się wyjątkowo gustownie. Choć szybciej widać na nich wszelkie zabrudzenia, w pomieszczeniu tym, ze względu na przygotowywanie żywności, sprzątamy bardzo często, stąd biały kolor nie powinien sprawiać wielu problemów.

Warto także wziąć pod uwagę przełamanie bieli szarościami. Połączenie to jest bardzo stylowe i nowoczesne, a zarówno biel, jak i szarości doskonale połączą się z drewnianymi meblami, tworząc w ten sposób przytulny klimat.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394