materiały izolacyjneMateriały ścienneNowościPolecamy

Izolacja akustyczna ArmaSound RD

Izolacja akustyczna ArmaSound RD to nowość w ofercie firmy Armacell. Materiał ten jest elastyczną otuliną wykonaną na bazie syntetycznego kauczuku, stworzoną z myślą o zminimalizowaniu hałasu.

Izolacja akustyczna ArmaSound RDOtwartokomórkowa struktura materiału z jakiego została wykonana izolacja sprawia, że ArmaSound RD bardzo skutecznie absorbuje dźwięki zapobiegając tym samym ich odbijaniu.

Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach, które różnią się od siebie gęstością objętościową: 120 kg/m³ oraz 240 kg/m³. Jest ona bezpośrednio związana ze współczynnikiem pochłaniania alfa, szczególnie w przypadku niższych częstotliwości (współczynnik ten dla częstotliwości 125 Hz jest ponad 3 razy wyższy dla ArmaSound RD 240 w porównaniu do wersji 120).

Izolacja ArmaSound RD dostępna jest w kilku grubościach – od 6 do 25 mm. Dzięki temu możemy doskonale dopasować odpowiednią izolację do naszych potrzeb. Fakt ten, w połączeniu z szerokim zakresem pochłanianych częstotliwości (od 125 do 3150 Hz) i dużą gęstością sprawia, że izolacja ta stanowi doskonałą alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych.

Jej visco-elastyczne właściwości sprawiają, że doskonale pomaga również przy redukcji wibracji jakie mogą być powodowane przez pracujące maszyny. Wibracje te są problemem nie tylko w przypadku bezpośredniej bliskości pracującego urządzenia, bowiem przenoszone przez strukturę budynku mogą być uciążliwe nawet dla osób, które znajdują się w całkiem innej części obiektu.

ArmaSound RD skutecznie wspomagają tłumienie rezonansu, w jaki pod wpływem wibracji mogą wpaść konstrukcje metalowe, takie jak szyby windy, czy kanały wentylacyjne. Zastosowanie izolacji akustycznej jako podkładu izolującego pomiędzy pracującą maszyną a podłożem, zmniejsza nie tylko hałas przez nią generowany, ale również zapobiega przenoszeniu się drgań, skutecznie podnosząc tym samym komfort naszego życia.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394