Bez kategorii

Jak dobrać kolor ścian do wnętrza?

Wybór koloru ścian do mieszkania to nie lada wyzwanie. Mając do dyspozycji wiele odcieni farb, czasem niezwykle trudno zdecydować, który z nich będzie najlepiej prezentować się w domowym wnętrzu. Samoprzylepne próbki kolorów wielokrotnego użytku, testery farb w niewielkich, poręcznych puszkach i mobilna aplikacja –  to narzędzia marki Tikkurila, które mają pomóc w znalezieniu idealnego koloru do własnego M. 

Spośród tysięcy dostępnych barw nie możesz wybrać tej najpiękniejszej? Z pomocą przychodzi Tikkurila Colour Master – mobilna aplikacja, która pozwala tworzyć własne wizualizacje w technologii rozszerzonej rzeczywistości i tym sposobem sprawdzić, jak wybrane tonacje wyglądają w konkretnych wnętrzach. Dzięki niej błyskawicznie i bez żadnych kosztów można przetestować wiele różnych odcieni i przekonać się, w otoczeniu których czujesz się najlepiej. Tikkurila Colour Master to również kreator palet, pozwalający tworzyć własne kolorystyczne kompozycje inspirowane życiem codziennym. Aplikacja odczytuje bowiem kolory uchwycone na zdjęciu i dopasowuje je do odcieni ze wzorników Tikkurila. 

Rodzaj oświetlenia, kąt padania światła i jego natężenie potrafią całkowicie zmienić postrzeganie barw, wpływając na wygląd całego wnętrza. W efekcie ten sam odcień może zupełnie inaczej prezentować się na ścianie za dnia, a inaczej wieczorem, w świetle lampy. Dlatego przed zakupem litrów zabarwionej na wymarzony odcień farby, warto przetestować ją bezpośrednio na ścianie. Tikkurila ma na to dwa sposoby. Pierwszy to testery Tikkurila Optiva Matt 5 w poręcznych puszkach o pojemności 0,09 l, dostępne w pełnej gamie 13 tysięcy barw. Dzięki nim niewielkim kosztem można wykonać próby kolorystyczne na ścianie i zestawić interesujące nas odcienie, sprawdzając na żywo, jak zachowują się w danym świetle. Drugą opcją jest wykorzystanie samoprzylepnych folii pokrytych oryginalną farbą w wybranym kolorze. Takie próbki można wielokrotnie naklejać i łatwo odklejać bez pozostawienia śladów na ścianie i  przetestować swobodnie kolor w kilku miejscach i przy różnym oświetleniu.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394