Budowaocieplenie ścian

Jak kupić styropian?

ocieplenie-austrothermWoda stanowi istotny składnik praktycznie każdego materiału budowlanego. Jednak podczas eksploatacji budynków jej nadmiar jest niewskazany. Aby uniknąć szkodliwych skutków oddziaływania wody w pomieszczeniach mokrych, takich jak łazienka, kuchnia i tym podobnych należy używać specjalne systemy hydroizolacyjne.

 

Pokrycie podłóg i ścian płytkami ceramicznymi nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia. Właściwości izolacyjne fugi słabną w wyniku oddziaływania wody z dodatkiem środków czyszczących.

Wilgoć, która przenika pod płytki ceramiczne, stwarza ryzyko wystąpienia wapiennych wykwitów na powierzchni fug. Może również spowodować odpadnięcie ceramiki poprzez niszczenie tynku i odspojenie od ścian czy podłogi kleju do płytek. Szczególnie narażone na to są miejsca pokryte ceramiką na zewnątrz budynku. W końcu woda, która przedostaje się pod okładzinę, może dotrzeć do pomieszczeń znajdujących się poniżej, tworząc na suficie i ścianach szkodliwe zacieki.

Odpowiedni wybór systemowych rozwiązań

Dostępne są różne metody zabezpieczeń przeciwwodnych budynków.

> Oparte na smole lub bitumach (których nie można stosować we wnętrzach).
> Na bazie mineralnej, żywic sztucznych lub reaktywnych.

Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania należy wziąć pod uwagę takie kryteria, jak: miejsce zastosowania, sposób eksploatacji, stabilność podłoża i stopień jego zawilgocenia oraz poziom temperatury.

Częsty kontakt podłóg i ścian wykończonych okładzinami ceramicznymi z wodą, która przenika przez fugi, dostając się bezpośrednio pod płytki, zwiększa ryzyko ich uszkodzenia. Szczególnie narażone są na to podłogi w pomieszczeniach mokrych, takich jak łazienka, kuchnia czy pralnia. W tej sytuacji odpowiednim zabezpieczeniem jest folia w płynie tworząca szczelną i elastyczną powłokę. W trakcie nakładania folii w płynie należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie naroża, krawędzie, szczeliny dylatacyjne, pęknięcia podłoża oraz przejścia rur instalacyjnych. Do zabezpieczenia tego typu powierzchni przeznaczone są specjalne taśmy, mankiety i narożniki, które wkleja się w świeżą, pierwszą warstwę folii i następnie przykrywa drugą.

Baseny, tarasy, balkony oraz miejsca szczególnie narażone na stałe oddziaływanie wody, także pod dużym ciśnieniem, w zmiennych temperaturach, poddawane dodatkowo obciążeniom mechanicznym, powinno się chronić specjalnymi zaprawami hydroizolacyjnymi.

Codzienne użytkowanie powierzchni mających kontakt z wodą wymaga w związku z tym wykonania szczelnej hydroizolacji podpłytowej. Zadbanie o właściwą izolację przeciwwodną pozwoli na uniknięcie poprawek w trakcie kontynuacji budowy czy remontu budynku.

Źródło: OptoStop

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394