Inspiracje

Jak przygotować pomieszczenie do gry w darta?

Lotki czy też rzutki to gra, która od lat kojarzyła się Polakom z piciem piwa w barze i wrzucaniem pieniędzy do maszyny tylko po to, by zagrać parę partii. Oczywiście takie podejście do gry jest lekko krzywdzące, jednak trzeba powiedzieć, że dobra zabawa w darcie to podstawa, chociaż jest to w pełni profesjonalny sport. Wyraźnie można zauważyć wzrost zainteresowania tą dyscypliną po zakończonych w styczniu Mistrzostwach Świata, w których Krzysztof Ratajski doszedł do ćwierćfinału. Na czym polega fenomen darta i co trzeba zrobić, by pokój był odpowiednio przygotowany do zainstalowania tarczy? Zapraszamy do naszego artykułu.

Znajdź odpowiednią ścianę

Wybór ściany przy zainstalowaniu tarczy jest bardzo istotny. To od niego będzie zależało jak się będziesz czuł przy rzucaniu, a zarazem warto wybrać taką ścianę, w której będziesz mieć pewność, że nie przeszkadzasz pozostałym domownikom w ich aktywności. Lotki to świetny pomysł na rozluźnienie się i wyzbycie się negatywnej energii poprzez rzucanie, jednak aby sama rozgrywka była płynna i abyś mógł grać z kimś, to warto pomyśleć o wygospodarowaniu solidnej przestrzeni. 

Pamiętaj, że przy instalacji tarczy do darta będziesz potrzebować wiertarki, by zainstalować tarczę, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że to ile będziesz musiał poświęcić na cały proces jej montażu jest uzależnione od jej rodzaju. W przypadku tarczy elektronicznej nie trzeba wiele i zazwyczaj 2 wkręty mogą załatwić sprawę, natomiast musisz wziąć pod uwagę, że choć tarcza elektroniczna zawiera wiele gier, takich jak 501, cricket itd. i przede wszystkim sama zlicza punkty, to jednak robi wiele hałasu. Tarcza sizalowa to prawdziwy dart, w którym krążą grube miliony i jest to najbardziej popularna odmiana tego sportu przyciągająca przed telewizory miliony ludzi na całym świecie. Ten rodzaj tarczy jest o wiele cichszy, nie wydaje z siebie odgłosów, jednak do jej montażu trzeba użyć zestawu, który zazwyczaj jest dołączony przy zakupie, czyli: blaszki, kołków rozporowych, śrubka do zawieszenia tarczy i ustawienie kółek czy też gumowych podkładek znajdujących się z tyłu tarczy.

Dostosuj podłogę do gry

Lotki dają wiele radości, bo jest to sport wbrew pozorom bardzo dynamiczny i mało kontuzjogenny, ale przy aranżacji pokoju trzeba pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć podłogę, ponieważ wypadające lotki z tarczy mogą zniszczyć panele i z pewnością świetnym rozwiązaniem będzie zakup dywanu w miejsce pod tarczą, czy położenie jakiegoś skrawka materiału, który ochroni podłogę przez spadającymi lotkami.

W celu lepszego komfortu gry można zainstalować poprzeczkę w odległości 2,37 metra od tarczy, ponieważ jest to wymagana odległość przy rzucaniu do tarczy. Częstym błędem popełnianym przez początkujących jest brak stosowania się do regulaminu gry, jednak jeżeli chce się osiągać jak najlepsze wyniki, to dobrze jest respektować zasady gry. Dart to sport, który polega na analitycznym myśleniu i by osiągać jak najlepsze wyniki, to warto korzystać ze sprzętu jak najlepszej jakości, który znajdziesz w ofercie sieci Decathlon. Dobra jakość tarczy umożliwi odpowiednie wbijanie się lotek i dzięki takiej tarczy jak model Club 700 marki Canaveral z pewnością komfort gry oraz jakość podłoża czy też przedmiotów znajdujących się w pobliżu będzie wyższa. Wtopiony pająk i bardzo solidny materiał w formie sizalu umożliwia rozpoczęcie treningów już od pierwszego dnia. 

Lotki to bardzo piękny sport, jednak wymaga wiele precyzji i odpowiedniego przygotowania mentalnego. Na sam początek przygody z nim trzeba wybrać sprzęt, który będzie służyć na lata. Zarówno lotki, jak i tarcze można znaleźć w ofercie sieci Decathlon w bardzo przystępnych cenach. Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie dla Ciebie początkiem przygody z tym sportem.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394