Aktualności

Jak wybrać dobrą kłódkę antywłamaniową?

Sklepy oferują wiele różnych rodzajów kłódek, niestety nie każda zapewni nam taki sam poziom bezpieczeństwa. Osoby, które czują potrzebę wzmożonej ochrony własnego mienia powinny zdecydować się na skuteczną kłódkę antywłamaniową. Jak zatem dokonać właściwego wyboru?

Kłódka antywłamaniowa

Kłódki wbrew pozorom mogą zostać wykorzystane na wiele różnych sposobów. Można je z powodzeniem użyć do zapięcia drzwi szopy czy też garażu, do skutera lub roweru, a także jako zabezpieczenie skrzynek, walizek oraz wielu innych przedmiotów. W wielu sklepach dostępne są różne rodzaje kłódek. Przykład bogatej oferty stanowi sklep internetowy widniejący pod adresem https://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/kategoria/130/klodki.html.

Rodzaje kłódek antywłamaniowych

Kłódki antywłamaniowe dzielimy na dwa rodzaje. Jednym z nich jest kłódka pałąkowa antywłamaniowa. To najczęściej występująca kłódka, która cechuje się specyficznym uchem. Sprawdza się doskonale w przypadku łączenia nieprzywierających powierzchni. Jej cena rynkowa nie jest wysoka, co niestety spowodowane jest niskim poziomem bezpieczeństwa, gdyż stosunkowo łatwo można ją otworzyć.

Drugim rodzajem jest kłódka trzpieniowa antywłamaniowa. To zaawansowana konstrukcja, charakteryzująca się prostym uchem. Za tym idzie to, że są bardziej sztywne i trwałe. Zalecana jest szczególnie do zamykania garażów, szop oraz miejsc, w których występuje możliwość uchwycenia dwóch otwierających się elementów trzpieniem kłódki.

Dobierając odpowiedni rodzaj należy kierować się miejscem jej zastosowania. Nie powinny posiadać zbyt długiego i grubego ucha, ponieważ występuje większe prawdopodobieństwo przecięcia przez złodzieja.

klodka

Jakość materiału kłódek antywłamaniowych

Kłódki są wytwarzane z różnych gatunków materiałów. Mogą być wyprodukowane z mosiądzu, stali czy aluminium. Ponadto wiele z nich od zewnątrz zabezpieczonych jest tworzywem sztucznym, którego zadaniem jest ochrona miejsca zaczepienia przed porysowaniem. Korpus kłódki musi być masywny, gdyż to utrudnia znacznie ryzyko otwarcia przez niepowołane ręce. Kupując kłódkę na zewnątrz warto zwrócić uwagę na to, by była odporna na czynniki takie jak wilgoć czy różne warunki atmosferyczne.

Typ zamka do kłódki

Na rynku dostępne są kłódki z różnego rodzaju zamkami. Najbardziej pewnym jest zamek zastawkowy, występujący przy kłódkach zamykanych na klucz. Interesujące są także kłódki w systemie jednego klucza, dzięki czemu do wielu kłódek wystarczy nam tylko i wyłącznie jeden klucz.

Producenci kłódek antywłamaniowych

W sklepach występują kłódki antywłamaniowe różnych producentów. Najlepiej kierować się modelami znanych marek, które słyną ze swego wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Do popularnych producentów kłódek antywłamaniowych zaliczyć można takie marki jak Gerda, Abus, LOB czy GJM. Jeśli zależy nam na solidnej kłódce powinniśmy się kierować ceną, im wyższa, tym większe bezpieczeństwo zapewnia, stąd nie warto oszczędzać na tego typu zakupach. Warto zapłacić więcej, a cieszyć się długo pewnym i bezpiecznym modelem.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394