Inspiracje

Jakie cechy wyróżniają nowoczesną komodę?

Nowoczesne komody to przede wszystkim prosty i minimalistyczny wygląd. W zapomnienie odchodzą już trendy, w których dominowały toporne, rzeźbione meble, choć oczywiście i te nadal mają swoich zwolenników. Aktualnie do najpopularniejszych komód należą te wykonane z laminatu w kolorze białym z lekkim połyskiem, choć, rzecz jasna, nie jest to sztywna reguła. Bardzo popularne są też meble w odcieniach szarego drewna z widocznym rysunkiem słojów. Nie da się jednak zaprzeczyć, że cechą wszystkich wspólną nowoczesnych komód jest brak ozdób i ornamentów. Jedyne, jakie się w nich pojawiają to modne podświetlenia listwami LED. Dzięki nim komody zyskują jeszcze bardziej nowoczesny wygląd.

Zwróć uwagę na szufladę

Kolejnym wyróżnikiem oraz niezaprzeczalną zaletą tych mebli są ich pojemne szuflady. W komodach możesz pomieścić naprawdę bardzo, bardzo dużo rzeczy. To właśnie sekret ich sukcesu i tego, że ludzie chcą mieć je nie tylko w swoich mieszkaniach, ale również w biurach czy gabinetach. Komodę z łatwością możesz wyposażyć w odpowiednie organizery, które pomogą Ci zachować porządek oraz posegregować wszystkie rzeczy – niezależnie od tego, czy przechowujesz w nich ubrania, dokumenty czy jeszcze inne drobiazgi. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że szuflady poruszają się na bardzo wytrzymałych prowadnicach, które bez trudu przenoszą ciężar przechowywanych przez Ciebie rzeczy.

Sprawdź nowoczesne komody od BRW

Komody to uniwersalne meble

I kolejna ważna cecha, o której już wspomnieliśmy. Nowoczesne komody pasują właściwie do każdego wnętrza. Są naprawdę niezwykle uniwersalne, co sprawia, że tym samym bardzo praktyczne. Ze względu na charakterystyczne proporcje komód, których szerokość jest większa niż wysokość, ich górna powierzchnia z dużym powodzeniem może pełnić funkcję blatu. W sypialni możemy umieścić na nim ramki ze zdjęciami i świece, w salonie – oprócz dekoracji – telewizor, a w pokoju noworodka – przewijak. Pomyśl więc tylko – ta uniwersalność sprawi, że bez obaw możesz przestawiać je z wnętrza do wnętrza, dosłownie wszędzie.

O czym pamiętać wybierając komodę?

Nowoczesna komoda w salonie, w którym to przecież przyjmujemy gości, będzie meblem mocno eksponowanym, warto więc szczególnie zadbać o jego estetykę. W wielu polskich domach komoda pełni np. funkcję szafki pod telewizor. W sypialni z kolei z powodzeniem może zastąpić półkę z bibelotami. Śmiało możesz położyć na niej fotografie, ozdobne świece i kwiaty, a nawet lampkę nocną i książki. Komoda w sypialni dodatkowo pomoże odciążyć domową garderobę, przechowuj w niej drobiazgi, albo rzeczy, których nie używasz na co dzień, np. dodatkowy komplet pościeli dla gości albo koce czy pledy. Pamiętaj tylko, że ustawienie komody w tym pomieszczeniu musi umożliwiać swobodne dojście do niej i pełne wysunięcie wszystkich szuflad. Podpowiadamy, żebyś w szufladzie znajdującej się najniżej przechowywał właśnie te przedmioty, z których nie korzystasz zbyt często. Wyżej umiejscowione szuflady, w których szukanie nie wiąże się już z koniecznością schylania, niech posłużą Ci do schowania części garderoby, bielizny czy biżuterii. Komody są popularnym meblem także do pokoju dziecięcego ze względu na łatwość organizacji i przechowywania w szufladach odzieży, dodatków i drobnych zabawek naszych milusińskich. Dodatkowo, blat komody w pokoju noworodka może, jak już wspomnieliśmy, zostać uzupełniony o przewijak. W gabinecie z kolei komoda posłuży do przechowywania dokumentów, notesów czy segregatorów. A na blacie ułożyć możesz książki, z których często korzystasz czy ramki ze zdjęciami, które umilą Ci czas spędzony na wykonywaniu obowiązków zawodowych.

Pamiętaj, że wszystkie meble, a w tym oczywiście komody, możesz także wystawiać na sprzedaż. Z całą pewnością znajdzie się ktoś, kto będzie chciał odkupić nowoczesną komodę bo trafia ona w naprawdę wiele gustów. To dobre rozwiązanie wpisujące się w trend zero waste. My bardzo popieramy takie działania!

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394