Aktualności

Jakie zalety ma malowanie proszkowe?

Szybkie i komfortowe malowanie konstrukcji stalowych wymaga przede wszystkim wiedzy, ale również stosowania bardzo dobrej jakości materiałów, w tym oczywiście farb. Aby malować w sposób, który zabezpiecza stal przed działaniem korozji i niekorzystnych warunków atmosferycznych, musimy również mieć niezbędne wyposażenie, w tym elementy maskujące, które wykonane są silikonu, gumy lub tworzywa sztucznego.

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby zrezygnować z tradycyjnego malowania konstrukcji stalowych, zająć się natomiast malowaniem proszkowym, które jest bardzo skuteczne, efektywne, oszczędza dużo czasu, jak również pozwala na osiągnięcie o wiele lepszych efektów.

Malowanie proszkowe ma bardzo duży sens w przypadku dużych konstrukcji stalowych, jak również takich, które charakteryzują się bardzo dużym stopniem skomplikowania. Firma Lapena http://www.lapena.pl/ dostarcza specjalistyczne wyposażenie, dzięki któremu malowanie natryskowe jest łatwiejsze, jak również takie, które przełoży się na uzyskanie dobrego efektu.

Co daje malowanie proszkowe?


Malowanie proszkowe, które jest wykonywane zgodnie ze wszystkimi standardami, zdecydowanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem i przyspiesza wszystkie prace, które mogą prowadzić na przykład do oddania do użytkowania hal stalowych, centrów magazynowych.

Konstrukcje takich hal przede wszystkim muszą zapewnić stabilność, jak również być odprone na korozję, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego stosuje się malowanie proszkowe, jako alternatywę dla tradycyjnego.

Główne zalety, które wynikają z malowania proszkowego to:

– znaczące przyspieszenie prac budowlanych,
– bardzo dokładne nanoszenie powłok malarskich,
– możliwość malowania skomplikowanych konstrukcji,
– bardzo dobre zabezpieczenie stali przed uszkodzeniem i warunkami,
– mniejsze zużycie farb,
– ograniczenie kosztów związanych z malowaniem.

Zastosowanie malowania proszkowego, zamiast malowania tradycyjnego jest bardzo opłacalne, głównie dzięki temu, że skrócimy po prostu czas pracy. Ekipy budowlane wykonają również malowanie dokładniej, dbając o pomalowanie również elementów, które są trudno dostępne.

Zobacz także: https://informator.com.pl/co-to-jest-malowanie-proszkowe-i-jakie-sa-jego-zalety/

Elementy maskujące


Wyposażenie lakierni obejmuje nie tylko sprzęt malarski, ale również kompleksowe zabezpieczenie wszystkich elementów, które pomalowane być nie mogą. Do zabezpieczenia elementów można na przykład wykorzystać produkty wykonane z tworzywa sztucznego, gumy, różnego rodzaju silikonów.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394