Aktualności

Jubileuszowa Budma o 20 procent większa!

Zainteresowanie udziałem w jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma (11-14.01.2011) przekracza najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pozytywny trend dotyczący liczby zgłoszeń na targi widoczny już wiosną nadal się utrzymuje. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wielkość zamówionej powierzchni jest większa o 20 proc. Swój udział w targach potwierdziło wielu liderów rynku. Jubileusz zachęcił do udziału także liczne firmy, które do tej pory nie prezentowały swojej oferty na targach Budma.

Wzrosty dotyczą niemal wszystkich branż reprezentowanych w tematyce targów. Dla przykładu wyjątkowo spektakularnie prezentować się będzie w styczniu przyszłego roku ekspozycja stolarki otworowej. Na targach swoimi produktami pochwalą się najważniejsi producenci drzwi (m. in. Classen, DRE, Kronodoor, Polskone, Porta) oraz okien (m.in. Fakro, Forlook, Okpol, Pozbud, Rotofrank). Targi Budma to wydarzenie o zdecydowanie międzynarodowych charakterze. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem odsetek firm zagranicznych wśród wystawców będzie bardzo wysoki. Wspólne narodowe wystąpienia pod auspicjami zagranicznych instytucji rządowych i gospodarczych zorganizują m. in. Białoruś, Chiny, Finlandia, Francja, Hiszpania, i Rumunia.

Zrównoważone budownictwo – inwestycja w przyszłość

Podczas przyszłorocznej edycji zmianie ulegnie układ oraz wzbogacony zostanie zakres ekspozycji. Tematyka targów obejmować będzie wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej – od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową,  po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem. Te ostatnie prezentowane będą m. in. na ekspozycji znanego z poprzednich edycji projektu BudShow. W jego ramach w jednym z pawilonów powstanie od podstaw „dom inteligentny” wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie wspieranego komputerowo sterowania elektronicznego.

Przyszłoroczne ekspozycje specjalne blisko związane są z tematem przewodnim targów Budma 2011 „Zrównoważone budownictwo – energooszczędność- innowacyjność-bezpieczeństwo”. Ekspozycja, jak i program targów koncentrować się będą w znacznym stopniu wokół jednego z najważniejszych elementów zrównoważonego budownictwa, jakim jest energooszczędność. Sporo uwagi poświęcone zostanie nowoczesnym materiałom i technologiom izolacji cieplnej. Wątek energooszczędności w jeszcze szerszym zakresie niż w tym roku kontynuowany będzie w ramach ekspozycji specjalnej Budownictwo pasywne. Po raz pierwszy na targach Budma tak kompleksowo przedstawione zostaną możliwości pozyskiwania do ogrzewania domów energii ze źródeł odnawialnych. Ofertę wystawców wzbogacą również ekspozycje specjalne: Wioska Domów Drewnianych, okazy Sztuki Dekarskiej, Nowoczesny Warsztat Ciesielski, ekspozycja ceramiki budowlanej, wystawa Kamień w budownictwie. Nowością będzie Salon Podłóg i ekspozycja Budynek bez barier.

Targom Budma 2011 towarzyszyć będzie wyjątkowo bogaty program wydarzeń. Obok kilkudziesięciu specjalistycznych konferencji tematycznych (m.in. Debata na temat zrównoważonego budownictwa, Dzień Architektury, Dzień Urbanistyki,  Dzień Inżyniera Budownictwa, Kongres Dekarzy Polskich) odbędzie się także wiele prezentacji, warsztatów i pokazów na przestrzeniach specjalnych jak np.: Warsztaty dla parkieciarzy, Mistrzostwa glazurników i Archispace.

W tym samym czasie na terenie MTP odbędą się targi CBS Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i Spa oraz organizowane w cyklu dwuletnim Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech.

20 lat minęło

Specjaliści z branży budowlanej spotkają się w styczniu przyszłego roku w Poznaniu już po raz dwudziesty. Pierwsza edycja targów Budma odbyła się w 1992 r. i zgromadziła 283 wystawców z 10 krajów. Obecnie targi te należą do grona wiodących spotkań biznesowych dla branży budowlanej w naszej części Europy. W 2010 roku ponad 1300 firm z kraju i zagranicy zaprezentowało swoją ofertę na 60 000 mkw. powierzchni wystawienniczej. Targi odwiedziło 60 000 gości z kraju i zagranicy.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394