płytki ceramiczne i kamienne

Kamień w rolce – idealna alternatywa dla tradycyjnych tapet

Tapety szturmem wkradły się do wnętrzarskich trendów i niewiele wskazuje na to, że mają w tej kwestii jakieś zagrożenie. Ich popularność nie słabnie i nic dziwnego – to rozwiązanie bardzo kompleksowe – nie dość, że dobrej klasy materiały posłużą na lata, to sprawiają, że pomieszczenia w jakich się znajdują nabierają charakteru. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych tapet jest tapeta z kamienia, czyli fornir kamienny. Nie dość, że jest on bardzo trwały, to stylistyką wpisuje się zarówno w tradycyjne aranżacje, jak i tych, w których postawiono na nowoczesność.

Fornir kamienny – charakterystyka

Fornir kamienny zwany także kamieniem w rolce, to doskonały materiał wykończeniowy. Świetnie sprawdzi się zarówno wewnątrz budynku, jak również na zewnątrz. Ten rodzaj materiału jest bardzo cienki, przypomina papier. Osiąga grubość w przedziale od 1 do 3 mm. W łatwy sposób można go zwinąć w rolkę, stąd nie przysparza problemów z transportem. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nie jest trudny w aplikacji, stąd też nic dziwnego, że cieszy się niesłabnącą popularnością. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy się do niej odpowiednio przygotować. Dobry montaż jednak mocno wpływa na jakość użytkowania każdego materiału wykończeniowego.

Fornir kamienny – synonim trwałości

Fornir kamienny jest materiałem bardzo trwałym. Z powodzeniem odnajdzie się zarówno w kuchni, jak i łazience. Powód? Kamień w rolce jest w pełni odporny na wilgoć. Kolejna ważna kwestia to to, że jest również odporny na porysowanie, słowem – różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nic dziwnego, że stanowi bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych tapet, które często stając w szranki z wilgocią czy nadmiernym ciepłem wypadają bardzo blado.

Fornir kamienny sprawdzi się w każdym wnętrzu

Kamień w rolce bardzo dobrze odnajdzie się w każdym wnętrzu, bez względu na to czy jest to styl nowoczesny czy też w aranżacji pomieszczenia postawiono na nieśmiertelną klasykę. Warto zwrócić uwagę na to, że jego dekory wpiszą się w każdą stylizację – mogą nadać wnętrzu charakteru, a innym razem podkreślić jego nieszablonowość. Kamień w rolce bardzo dobrze sprawdzi się także w roli dekoracji ściany telewizyjnej w salonie czy też za zagłówkiem w sypialni. Może stać się ciekawą dekoracją łazienki, jak również wydzielić w kuchni połączonej z pokojem dziennym. Możliwości jego wykorzystania jest mnóstwo, więc warto wykorzystać jego potencjał mając pewność, że stanie się rozwiązaniem zarówno uniwersalnym, jak i eleganckim i co ważne – trwałym.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394