Budowakonstrukcje

Kominek na tarasie

Taras urozmaicony zgrabnym, zewnętrznym kominkiem stanowi niezwykle atrakcyjne przedłużenie strefy wypoczynkowej – jest doskonałym miejscem na relaks i rekreację – pozwala cieszyć się bliskością ogrodu, delektować pięknem krzewów i kwiatów oraz miło spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

kominek-na-tarasie-india

Kominki tarasowe, obok funkcji dekoracyjnej, mogą pełnić rolę pieca lub grilla. Ciepło płynące z płomieni ogrzeje domowników w chłodniejsze wieczory, zapewniając komfortowy wypoczynek także poza sezonem. Z kolei w porze letniej, żywy ogień skutecznie uchroni przed atakiem owadów.

Jeżeli kominek ma służyć do grillowania, powinien być wyposażony w dodatkowy ruszt. Interesującym rozwiązaniem są kominki w kształcie okręgu, w których opał umieszcza się u góry – przy takim kominku można poczuć się jak przy ognisku.

kominek-na-tarasie-nikiSzyk i przytulny urok

Kominki zewnętrzne przylegające do ścian domów jednorodzinnych mają nie tylko zastosowanie praktyczne, ale również stanowią bardzo istotny i charakterystyczny element architektury budynku – nadają bryle elegancki wygląd i eksponują jej przytulny charakter. Na rynku dostępne są kominki w różnorodnym stylu – od bardzo prostych i nowoczesnych, po finezyjne i stylizowane na minione epoki. Warto pamiętać o tym, aby forma aranżacji kominka odpowiadała koncepcji architektonicznej całego budynku.

Wysoka funkcjonalność

Decydując się na kominek zewnętrzny, należy kierować się takimi samymi zasadami, jak przy budowie kominków ulokowanych wewnątrz domu. W miejscu jego posadowienia trzeba wykonać fundament o odpowiednio dużej wytrzymałości. Płyta fundamentowa kominka powinna znajdować się na tej samej wysokości, co ława fundamentowa ściany zewnętrznej. Warto pamiętać o tym, aby wysokość komina była dostosowana do wielkości paleniska.

kominek-na-tarasieNa komfort użytkowania kominka zewnętrznego ogromny wpływ ma jego lokalizacja względem stron świata oraz kierunek wiatru, najczęściej występujący na danym terenie. Jeżeli komin będzie wystawał poza połać dachu o więcej niż 1,5 m, dobrze jest pomyśleć o dodatkowym uzbrojeniu, które uchroni go przed działaniem silnych wiatrów. Korzystną opcją jest także zastosowanie osłony wiatrowej. Szukając ekonomicznych rozwiązań warto rozważyć możliwość połączenia pionów kominowych kominka zewnętrznego z kominkiem wewnętrznym.

Przytulny azyl

Taras wyposażony w kominek zewnętrzny to doskonała propozycja dla osób poszukujących nastrojowych przestrzeni. Niepowtarzalny urok, jaki wytwarzają ciepłe płomienie, urozmaici wieczorne spotkania z rodziną i przyjaciółmi oraz zbuduje intymny nastrój romantycznych chwil. Jeżeli zaplanujemy chociażby częściowe zadaszenie nad tarasem, będziemy mogli korzystać z tej wyjątkowej atmosfery także podczas deszczowej pogody.

 

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394