dekoracje ściennemalowanieWykończenia

Kwiaty na ściane

Jak w prosty sposób nadać wnętrzu oryginalny wygląd? Doskonałym pomysłem jest wykonanie ściennych ornamentów. Te wzorowane na motywach roślinnych stworzą w mieszkaniu przyjazny klimat i będą stanowiły modny akcent aranżacji.

kwiatyNajprostszym sposobem wykonania takich dekoracji jest malowanie z użyciem szablonu. Aby efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami, warto przestrzegać kilku prostych zasad. Podłoże powinno być równe i czyste, a szablon musi idealnie przylegać do malowanej powierzchni (najlepiej przymocować go do ściany za pomocą taśmy malarskiej). Najlepszym sposobem do malowania wzorów jest tzw. tepowanie. Polega ono na dotykaniu ściany punktowo specjalnie przygotowaną gąbką, pod kątem prostym do podłoża. Niezbędna jest wysokiej jakości farba, o odpowiedniej konsystencji i dobrej sile krycia, taka jak Tikkurila Optiva Matt [5], która nie podcieka pod szablon i pomaga uzyskać wyrazisty wzór.

Wykonując kwiatowe ornamenty możemy wykorzystać mocne, kontrastowe kolory, przypominające stylistykę lat 60-tych, bądź oprzeć się na delikatnych barwach pastelowych. Oryginalny efekt osiągniemy stosując farby o perłowym, srebrzystym lub złotym połysku. Ciekawym pomysłem jest „przeskalowanie” motywów naturalnych i wykonanie florystycznego detalu w wersji wielokrotnie większej od oryginału. Osoby poszukujące delikatniejszych rozwiązań, mogą sięgnąć po drobne, powtarzające się na powierzchni ściany motywy.

Złote akcenty

Motywy roślinne w złotym kolorze? To doskonały pomysł, by nadać jadalni pełen szlachetnej wytworności klimat. Pamiętajmy jednak, by złote odcienie stosować w umiarze – to pozwoli zachować klasyczny wymiar aranżacji. Złoto najlepiej prezentuje się w otoczeniu stonowanych odcieni (biele, beże) i mebli o prostej formie.

Wielobarwne liście

kwiaty-1Wymalowane z użyciem szablonów duże aplikacje nadają pomieszczeniu oryginalny charakter. Warto je zróżnicować kolorystycznie (zwłaszcza, gdy elementy wyposażenia wnętrza pozostają w stonowanych kolorach) – najlepiej jednak poruszać się w obrębie palety zbliżonych barw, by uniknąć aranżacyjnego chaosu. Inspirowane kształtem liści ścienne dekoracje wprowadzają do wnętrza ożywczy powiew, doskonale przełamując surowość drewnianego stołu. Całość pozostaje w naturalnym, a przy tym nowoczesnym stylu.

Kwiatowo – czyli radośnie

Kwiatowe motywy na ścianie w energetyzującym pomarańczowym odcieniu to świetny pomysł na nietuzinkową aranżację pokoju dziecięcego. Taki optymistyczny akcent pomoże z uśmiechem rozpocząć każdy dzień. Motyw dekoracyjny w tak intensywnej barwie najlepiej wykonać tylko na jednej ścianie, a kolorem tła najbezpieczniej uczynić biel.  Ornament nie „przytłoczy” wówczas całości aranżacji, pozostając jednocześnie jej wyjątkowym elementem.

Naturalne ukojenie

Natura sprzyja wytchnieniu i wyciszeniu. Kącik wypoczynkowy warto zaaranżować w ciepłych kolorach ziemi. Dodatkowego uroku doda temu miejscu wymalowany na ścianie kwiecisty wzór. Klimatu wnętrza dopełnią elementy wyposażenia wykonane z naturalnych materiałów: wygodny, wiklinowy fotel i miękki koc.

kwiaty-3 kwiaty-2

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394