Aktualności

Łazienka w stylu hi-tech. Czego nie może w niej zabraknąć?

Nowoczesna łazienka, to taka w której nie brakuje ciekawych rozwiązań projektowych. Można zdecydować się na wnękę z prysznicem zabudowaną drzwiami czy ścianą albo wannę ze szklanym parawanem. Istotne znaczenie ma montaż ceramiki łazienkowej, który ma zapewniać ergonomię we wnętrzu. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, czego nie może zabraknąć w łazience w stylu hi-tech.

Wybierz płytki gresowe w kolorze antracytu albo postaw na żywe kolory

Styl hi-tech może nawiązywać zarówno do klasyki, jak i być na wskroś futurystyczny. W pierwszej wersji świetnie sprawdzi się wykończenie w płytkach w kolorze antracytu lub czerni, zgodnie z zasadą, że w takich wnętrzach dominują materiały takie jak beton, szkło i metal, podobnie jak w stylu industrialnym. Jednak cechą charakterystyczną jest tu przede wszystkim owa „wysoka technologia”. Zatem stosuje się najbardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne. Zamiast klasycznych płytek gresowych można zdecydować się na spieki kwarcowe, które można montować niemal bezpoinowo. Z kolei jeśli chce się stworzyć w pełni jednolitą podłogę, sprawdzą się panele winylowe. Zamiast stonowanych barw, można wybrać także te niezwykle żywe, na wskroś energetyczne. Ostatnio bardzo modne są płytki błękitne albo czerwone i na taką wersję hi-tech także możesz postawić. Oczywiście wybierając kolorowe płytki trzeba uważać z doborem mebli łazienkowych. W tej sytuacji powinny być one w stonowanych barwach.

Meble łazienkowe – nieodłączny element stylu hi-tech

Niewątpliwie w stylistyce hi-tech nie może zabraknąć mebli łazienkowych ale nie byle jakich, na pewno potrzebne będą szafki pod umywalki z pomocą których stworzy się wyspę łazienkową z prawdziwego zdarzenia. Dzięki zastosowaniu szafek można skutecznie ukryć elementy przyłączeniowe, co jest bardzo istotne dla estetyki. Niemniej jednak nie jest to konieczne i zamiast szafki można wybrać po prostu blat, w który wpuszcza się umywalkę. Syfon nie musi być problemem, wszak zamiast tego z tworzywa sztucznego można wybrać chromowany. Meble łazienkowe powinny mieć nie tylko nowoczesny design i być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, ale warto by były wyposażone w system cichego domyku szuflad czy też otwierania push to open. W strefie umywalkowej nie może zabraknąć również efektownych baterii łazienkowych. Można zdecydować się nie tylko na modele ścienne, ale również podtynkowe, w przypadku których widoczna jest jedynie wylewka, a sama bateria może być uruchamiana na czujnik ruchu.

Stwórz strefę kąpielową w nowoczesnym stylu

Bez strefy kąpielowej urządzonej w sposób nowatorski styl hi-tech nie miałby swojego charakteru. Zatem co warto wybrać? Na pewno sprawdzi się transparentna ścianka lub drzwi prysznicowe, za którymi można zamontować nowoczesną armaturę do domu. Mowa o deszczownicy, w przypadku której można regulować strumień wody i uzyskać efekt wodnego masażu czy z funkcją blokady temperatury, dzięki której nie wzrośnie ona powyżej 40 stopni, co chroni całą instalację i zapobiega również oparzeniom. Prysznic bez tradycyjnego brodzika, a z odpływem liniowym i odpowiednim spadkiem będzie charakterystyczny dla aranżacji hi-tech. Można zdecydować się także na wannę z parawanem, dzięki któremu zyskuje ona funkcję prysznica i zapewnia ograniczenie rozbryzgiwania się wody po śliskich płytkach. Innym pomysłem może być wanna wolnostojąca z baterią z montażem podłogowym. Wannę z obudową nawannową można dodatkowo podświetlić oświetleniem led, bo to ono tworzy klimat hi-tech.

Postaw na montaż wiszący w przypadku strefy toaletowej oraz podświetlaną spłuczkę podtynkową

Także strefa toaletowa może być urządzona z pomysłem. Na pewno sprawdzi się montaż na stelażu podtynkowym miski toaletowej, a także podtynkowy montaż spłuczki. Mechanizm jej uruchamiania widoczny w formie panelu może być podświetlany. Zresztą znajdzie się nawet podświetlane sedesy dzięki czemu w nocy nie będzie trzeba włączać światła.

W łazience w stylu hi-tech warto zastosować nowoczesne oprawy świetlne. Sprawdzą się także sufity podwieszane, gdyż podkreślą geometrię we wnętrzu.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394