konstrukcje

Metalowe siatki karbowane – wymiary, rodzaje, zastosowanie

Siatki metalowe to materiały o wszechstronnym zastosowaniu, które obecnie używane są w różnych branżach. Wśród nich znajdują się także siatki karbowane, które określane są także jako krępowane. Co warto o nich wiedzieć?

Siatki karbowane – co to jest?

Siatka określana jako karbowana jest rodzajem siatki metalowej, która powstają ze specjalnie karbowanego drutu metalowego. Oferowane są one w formie arkuszy oraz w rolkach i mogą mieć różne wymiary i wielkości oczek.

Ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie siatki karbowane – http://sitodrut.com.pl/siatki-karbowane/ są obecnie używane w wielu branżach. Trwałość i wytrzymałość siatek karbowanych powoduje, że mogą być one używane przez wiele lat także w miejscach, gdzie narażone są one na liczne czynniki zewnętrzne, na przykład na wilgoć.

Wymiary siatki karbowanej

Producenci oferują siatki karbowane w wielu wariantach wymiarowych, a ponadto mogą być one dopasowane do konkretnego zastosowania przez ich docięcie.

Najczęściej siatka karbowana oferowana jest w wariantach oczek o wymiarach od 10 x 10 mm do 50 x 50 mm, a także o grubości drutu wynoszącej od 2 mm do 4 mm.

Zróżnicowane wymiary siatek krępowanych – karbowanych pozwalają na indywidualne dopasowanie ich do konkretnego miejsca montażu oraz przeznaczenia, co powoduje, że mogą być one wykorzystane na wiele sposobów.

Siarka karbowana – zastosowanie

Metalowe siatki karbowane mają bardzo szerokie zastosowanie. Kiedy wykorzystywane są one najczęściej?

Na dużą skalę siatki karbowane używane są głównie w przemyśle, a także w branży budowlanej i maszynowej. Służą one do wykonania konstrukcji jak bramy, ogrodzenia, wygrodzenia, balustrady, ścianki, a także pozwalają na zabezpieczenie nimi maszyn i urządzeń przed dostępem przez niepowołane osoby i poprawiają także bezpieczeństwo ich użytkowania.

Siatki krępowane stosowane są również do produkcji kosztów, pojemników czy kontenerów, w których można przechowywać różnorodne przedmioty. Mogą być one używane także do wykonania klatek hodowlanych dla zwierząt.

Ponadto siatki karbowane używane są często do wykonania sit oraz filtrów. Mogą być one używane do zatrzymywania większych zanieczyszczeń znajdujących się w płynach, a także w towarach sypkich, na przykład kruszywach.

Gdzie zamówić siatkę karbowaną?

Sprzedaż siatek karbowanych prowadzona jest aktualnie w wielu miejscach. Klienci zainteresowani zakupieniem tego typu materiału mogą znaleźć go przede wszystkim w asortymencie producentów, a także w sklepach ogólnobudowlanych.

Zamówienia na siatki karbowane mogą być składane również za pośrednictwem internetu.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394