Chemia budowlanatynki wewnętrzne, gładzie, gipsyWykończenia

Mieszanka gipsowa do tynków wewnętrznych – Baumit Ratio Glatt L

Malowanie czy tapetowanie wnętrz pozwala odświeżyć i ożywić pomieszczenie. Warto jednak pamiętać o idealnie prostych i gładkich ścianach, które ułatwią prace remontowe. Lekki tynk gipsowy Baumit Ratio Glatt L zapewni gładką powierzchnię, którą można zaaranżować według własnych upodobań.

mieszanka-gipsTynk Baumit Ratio Glatt L jest fabrycznie przygotowaną, suchą i lekką mieszanką gipsową do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych wewnątrz pomieszczeń.

Lekki tynk jednowarstwowy Ratio Glatt L sprawdzi się w szczególności na dużych powierzchniach ścian i sufitów z cegły oraz pustaków. Warto podkreślić, że nanoszona przy pomocy agregatu tynkarskiego masa idealnie przylega do podłoża, a także wypełni delikatne rysy i ubytki.

Mieszanka składająca się z gipsu, wapna budowlanego, piasku drobnoziarnistego oraz perlitu po wymieszaniu z wodą jest niezwykle łatwa i szybka w obórce, wysoce plastyczna oraz bardzo wydajna.

Średnie zużycie materiału wynosi jedynie około 8 kg na m² tynku o grubości 10mm. Dzięki temu, że Baumit Ratio Glatt L jest elastyczny i trwały, nie występuje zjawisko spękań skurczowych. Nałożenie materiału na powierzchnię gwarantuje otrzymanie idealnie gładkiej płaszczyzny, którą można pokrywać farbami, tapetami lub aranżować w dowolny inny sposób. Dodatkowo masę można także stosować na stropy, dzięki czemu uzyskamy równą powierzchnię sufitu ułatwiającą jego aranżację. Warto podkreślić, że tynk Baumit Ratio Glatt L jest przyjazny dla zdrowia i bardzo dobrze tolerowany przez ludzi. Naturalne właściwości stosowanego spoiwa gipsowego tworzą zdrowy mikroklimat – regulując wilgotność w pomieszczeniach.

Co więcej, tynk Baumit Ratio Glatt L zapewnia wysoką paroprzepuszczalność. Właściwości te powodują, że tynk gipsowy Baumit Ratio Glatt L idealnie nadaje się do wykończeniowych prac wnętrzarskich w budynkach mieszkalnych lub użyteczności publicznej, takich jak hotele, szpitale, przedszkola czy szkoły.

Idealnie gładkie i równe powierzchnie ułatwiają prace wykończeniowe i zdecydowanie poprawiają końcowy efekt dekoracji ścian i sufitów. Lekki tynk gipsowy Baumit Ratio Glatt L daje możliwość uzyskania płaszczyzny pozbawionej nierówności, którą można malować na dowolny kolor lub dekorować w wybrany sposób.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394