Chemia budowlanafarby do wnętrzmalowanieWykończenia

Mus z limonki – nowy kolor Duluxa

Dla prawdziwych wielbicieli kolorów marka Dulux wprowadziła na rynek nowy produkt. Jest nim, dostępny w limitowanych seriach, mus z limonki, który został wybrany Kolorem Roku na nadchodzący sezon.

mus-z-limonkiOrzeźwiająca barwa musu z limonki dodaje pozytywnej energii. Należy ona do gamy kolorów jasnych, więc nie zmniejsza optycznie przestrzeni. W żółtawym świetle zyskuje na lekkości, niosąc odprężenie i błogość. Przy oświetleniu o lekko niebieskawej barwie lub w miejscach zacienionych zyskuje na drapieżności i motywuje do działania. Zatem sprawdzi się niezależnie od pory roku – zimą dodając energii, a latem wyciszając. We wnętrzach barwy tej można używać zarówno pokrywając duże powierzchnie, jak też wykorzystując ją jako akcent porządkujący wnętrze. Mus
z limonki świetnie łączy się zarówno z zimnymi, jak i ciepłymi barwami, dając niesamowite możliwości aranżacyjne – opowiada architekt Jan Pawlik.

Mus z limonki to nie tylko kolor. To przede wszystkim sposób wyrażania uczuć i szereg wartości, z których najważniejszą jest wdzięczność, uznana przez ekspertów z zespołu ColourFutures™ marki Dulux® za wiodącą w 2011 roku. Emocjonalny przekaz, jaki niesie ze sobą barwa, a także adekwatność do obowiązujących trendów społecznych zdecydował, że została ona wybrana Kolorem Roku 2011.

Kolor musu z limonki to barwa unikatowa, powstała z połączenia łagodnej cytrynowej żółci i soczystej trawiastej zieleni. Żółty uznaje się za jeden z najbardziej pobudzających kolorów. W psychologii barw wiąże się on z pogodnym nastrojem, ożywieniem, pragnieniem zmian i rozwijania się, przekroczeniem granic, dążeniem do radości i szczęścia – mówi psycholog dr Anna Waligórska.

Mus z limonki, z limitowanej edycji farb marki Dulux®, to najwyższej jakości emulsja lateksowa, która sprawia, że pomalowane nią powierzchnie są odporne na zmywanie i łatwe w utrzymaniu. Zastosowane w produkcie spoiwo lateksowe zapewnia długotrwały efekt dekoracyjny nawet przy konieczności częstego zmywania zabrudzeń. Formuła tiksotropowa gwarantuje łatwe malowanie, natomiast gęsta konsystencja produktu sprawia, że farba nie kapie z wałka i nie spływa po powierzchni, zapewniając estetyczny wygląd oraz komfort pracy bez pomocy fachowca. Uzyskane w wyniku malowania powłoki zyskują cechy paroprzepuszczalności, które umożliwiają ścianom oddychanie i zachowanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu. Farba charakteryzuje się również wysoką wydajnością do 14m²/litr, zapewniającą efektywne wykorzystanie zakupionego produktu, co dla użytkownika przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów remontu.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394