NowościPoradnik

Narzędzia malarskie do wielokrotnego użytku

Narzędzia malarskie do wielokrotnego użytku można określić mianem innowacyjnych. Jedno może spełniać wiele funkcji, dzięki czemu malarz nie musi dźwigać wypełnionej po brzegi skrzyni z narzędziami.

Narzędzia malarskie wielokrotnego użytku - ochronna tkanina malarska, fot.: Richard

Narzędzia malarskie do wielokrotnego użytku to dość bogata już grupa produktów. Wybór jest spory, trzeba tylko się zastanowić, które z produktów będą potrzebne.

Ochronne tkaniny malarskie – zamiast folii

Polscy malarze w głównej mierze do zabezpieczenia powierzchni niemalowanej wykorzystują jednorazowe folie malarskie, które nie są najwygodniejsze w użytkowaniu.  Wystarczy delikatny przeciąg, by zaczęła się zwijać i odsłaniać zabezpieczone przed zachlapaniem meble, czy podłogę.

W USA do zabezpieczenia niemalowanych powierzchni używa się tkanin ochronnych, które są znacznie wygodniejsze od folii. Materiał nie wymaga mocowania taśmą, dzięki czemu oszczędza się sporo czasu. Podczas chodzenia tkanina nie zwija się, a zachlapania z farby praktycznie natychmiast w nią wsiąkają. Tkaninę można prać, co jest bardziej ekologiczne niż kupowanie kolejnych metrów folii, która po każdym malowaniu od razu ląduje w koszu.

Bidegradowalne wkłady do kuwet

Biodegradowalne wkłady do kuwet poleca się szczególnie wtedy, kiedy maluje się ciężko zmywalnymi farbami. Wkłady są tak zaprojektowane, że pasują do większości kuwet. Mogą służyć także jako ich przykrywka, chroniąca przed wysychaniem farby podczas przerwy w pracach malarskich.

Narzędzia malarskie do czyszczenia pędzli i wałków

Kluczem do utrzymania narzędzi malarskich w dobrym stanie jest ich dokładne mycie od razu po zakończonej pracy. Należy usunąć z nich farbę, a następnie osuszyć. Na rynku dostępne są bardzo pomysłowe narzędzia do czyszczenia wałków i pędzli. Wymyślono nawet takie, przy pomocy którego da się odwirować wodę z pędzli i wałków – brush and roller spinner.

Narzędzia malarskie do wielokrotnego użytku

Co zrobić, by odchudzić skrzynkę z narzędziami? Wybierać takie narzędzia malarskie, które są multizadaniowe – można ich używać na kilkanaście różnych sposobów.

Narzędzia malarskie: narzędzie wielofunkcyjne

Zdjęcie 12 z 12

fot.: Richard

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394