dekoracje ścienneInspiracjemalowaniemateriały wykończenioweWykończenia

Nowoczesne trendy w aranżacji ścian

Ściany są jednym z ważniejszych elementów konstrukcyjnych, wpływających na kształtowanie aranżacji wnętrza. Szeroki wachlarz produktów, którymi możemy wykończyć ściany, daje nam możliwość dostosowania ich do naszych oczekiwań. W poniższym artykule przedstawiamy Państwu sposoby atrakcyjnego i funkcjonalnego wykończenia ścian w Państwa wnętrzach.

Nowoczesne trendy w aranżacji ścian

Ściany, poprzez sposób swojego wykończenia, mogą pełnić wiele funkcji:

 • kształtowanie przestrzeni,
 • wyznaczanie barier,
 • dekoracja,
 • kierowanie wzroku,
 • maskowanie,
 • przykuwanie uwagi,
 • podkreślanie aranżacji, stylu wnętrza.

Wszystkie powyższe funkcje wymagają doboru materiału, właściwego pod kątem walorów dekoracyjnych. Kolor ścian, faktura, układ, materiał mogą wpływać na spotęgowanie tych wszystkich elementów.

Natomiast od czynników zewnętrznych oddziałujących na ścianę, zależą kryteria techniczne, jakie musi mieć dany materiał. Duża wilgotność w łazience, zabrudzenia z tłuszczu w kuchni czy kredki, plamy z czekolady i lodów w pokoju dziecięcym. Zależnie od źródła problemu, musimy znaleźć właściwe rozwiązanie. Tylko to sprawi, że nasze wnętrze będzie nie tylko atrakcyjne, ale również funkcjonalne.

Do wykończenia ścian możemy zastosować następujących materiałów:

 • Cegła dekoracyjna – doskonale komponuje się we wnętrzach nowoczesnych i tradycyjnych, dlatego od pewnego czasu jest jednym z ulubionych sposobów na unikatowe wykończenie ścian i elewacji, obecnie dostępna w wielu kolorach, łatwa w montażu i trwała. Pożądanym produktem retor jest cegła dekoracyjna z odzysku, która jest materiałem pozyskiwanym z rozbiórki starych obiektów. Wprowadza do wnętrza historyczny charakter, ale stanowi również doskonałe kontrastowe tło dla nowoczesnych aranżacji.
 • Tapety – stosowane nie tylko na całe ściany, ale również na oryginalne wykończenie ich fragmentów. Tapety dają nam możliwość uzyskania zamierzonego efektu szybko i stosunkowo łatwo. Dostępne różnorodne dekory, stylizowane na rozmaite style i posiadające różne właściwości tapety mogą być dopasowane do rozmaitych wnętrz, nie zależnie od ich funkcji i wyglądu.
 • Beton architektoniczny – jest materiałem, który doskonale sprawdzi się w aranżacjach nietuzinkowych i nowoczesnych. Klasyczny beton, dzięki surowej fakturze i stonowanej barwie może być fantastycznym dopełnieniem ekskluzywnych mebli i dodatków. Dla osób poszukujących szczególnych rozwiązań, istnieje możliwość zmiany barwy i wyboru odpowiedniego rodzaju betonu. Do wykonania dekoracji ściany możemy wybrać tynk betonowy i gotowe płyty betonowe, zróżnicowane pod względem wymiarów. Wszystkie te typy betonu łączy jedno – wyjątkowa trwałość i łatwa pielęgnacja. Beton jest odporny na uszkodzenia, działanie czynników zewnętrznych. Do pomieszczeń o wysokiej wilgotności możemy wybrać płyty betonowe szczególnie impregnowane. Jeżeli są Państwo zainteresowani możliwościami betonu architektonicznego, zapraszamy do kontaktu http://artcorestudio.pl/beton-architektoniczny.
 • Boazeria ścienna – wykonana z drewna, PVC i MDF, dostępna w różnorodnej gamie kolorystycznej, wymiarach i motywach, jest bardzo łatwa w montażu i atrakcyjna cenowo, dlatego często decydujemy się na jej wykorzystanie, gdyż efekt dekoracyjny jest zadowalający. Szczególnie modna obecnie boazeria angielska przywodzi na myśl eleganckie angielskie zamki i dwory, wprowadza do wnętrz wyjątkowy charakter.
 • Miękkie ściany Fluffo – jest to najnowszy trend w kreowaniu przestrzeni, panele Fluffo sa wykonane z miękkiego materiału – wysokiej jakości pianki poliuretanowej pokrytej strukturą Fluffo, która przypomina aksamit. Panele wykonane elastyczne, dzięki temu są miłe w dotyku a dodatkowo doskonale pochłaniają dźwięki i nie ulegają uszkodzeniom. Miękkie panele ścienne Fluffo mają formę starannie zaprojektowanych, kolorowych kształtek, przyklejone obok siebie tworzą fantazyjne wzory, a łączenia między nimi są integralną częścią designu. Każdy wzór paneli dostępny jest w wielu kolorach, które można ze sobą dowolnie łączyć.
 • Panele ścienne – wykonane z betonu lub gipsu, najczęściej wyglądem przypominają płytki ścienne, ale ostateczny atrakcyjny wygląd i efekt możemy kształtować sami, poprzez samodzielne malowanie.

Ściany jako główne elementy kompozycji i układu przestrzeni, oddziałują na każda osobę, która znajduje się we wnętrzu przez nie wyznaczonym.  Idealnie wykończone, będą podkreślały charakter wnętrza i spójnie komponowały się z jego funkcją. Mogą stanowić unikalną dekorację lub spokojne tło, dominować lub jedynie intuicyjnie wyznaczać swoją obecność.

Nowoczesne trendy w aranżacji ścian

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394