Chemia budowlanatynki wewnętrzne, gładzie, gipsy

Nowy tynk natryskowy Cermit MN

Technologia natryskowa miała swój początek w tynkach gipsowych, gdzie ręczne nakładanie zastąpiono nakładaniem przy pomocy agregatu. Ze względu na skrócenie czasu pracy, oszczędność w zużyciu materiału oraz zmniejszenie ilości osób potrzebnych do wykonania prac, technologia natryskowa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród wykonawców i na stałe zagościła na budowach.

cermitW ostatnich latach w ociepleniach mechanizacja zaczyna powoli wypierać prace ręczne. Dotychczas tynki cienkowarstwowe nakładane były ręcznie przy użyciu pac stalowych i plastikowych. Prace te zabierają dużo czasu i są bardzo pracochłonne. Przypomnijmy, najpierw należy nanieść tynk przy pomocy gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Nadmiar materiału należy ściągnąć z powrotem do wiadra i przemieszać. Świeżo naniesioną masę należy zafakturować przy użyciu pacy z tworzywa sztucznego.

Efekt baranka (tynk SN) uzyskuje się, zacierając masę ruchami okrężnymi, natomiast efekt rustykalny (tynk DR) – ruchami okrężnymi, poziomymi lub pionowymi (w zależności od oczekiwanego kierunku rys). Aby wykonać jednolitą elewację bez widocznych połączeń, należy wybrać odpowiednią temperaturę, wilgotność oraz zebrać zgraną ekipę ludzi, która będzie w stanie wykonać ścianę od narożnika do narożnika.

Jak widać, na uzyskanie ostatecznego efektu wykończenia elewacji składa się wiele różnych czynników, zarówno wymogów technologicznych, jak i pogodowo-atmosferycznych, które mogą zniweczyć lub zakłócić nasze prace.

Teraz istnieje nowa technologia, dzięki której przedstawione uwarunkowania mogą zostać prostsze rozwiązanie. Aby ułatwić proces nakładania tynków, ATLAS opracował nowoczesną metodę natryskową, a wraz z nią specjalny tynk mineralny o nazwie CERMIT MN przeznaczony właśnie do tej technologii. Jest to tynk o strukturze baranka grubości kruszywa 2,0 mm, a nakładanie go odbywa się za pomocą specjalnych agregatów tynkarskich oferowanych przez firmy MAI i WAGNER.

Same plusy

Firma ATLAS, aby w pełni zaspokoić potrzeby klientów i przygotować swój nowy tynk natryskowy Cermit MN tak, aby wykonawcom praca z nim sprawiała przyjemność, zaprosiła do prac przy jego projektowaniu fachowców i poprosiła o ich opinie. Podczas owych testów w terenie, zwanych walidacjami, wykonawcy mieli okazję wypróbować nowy produkt, poznać nową technologię, jak i podzielić się opinią z kolegą po fachu. Zapytaj kolegę po fachu, prawdę Ci powie!

Dlaczego to takie wygodne i jakie korzyści płyną z nakładania natryskowego tynków cienkowarstwowych?

[badlist]

  • Bardzo szybka aplikacja – nawet 3-krotnie przyspiesza wykonanie tynku i skraca czas pracy rusztowań.
  • Wysoka wydajność – prawie 2-krotnie mniejsze zużycie materiałów.
  • Bardzo dobra przyczepność do podłoża – dzięki aplikacji pod ciśnieniem tynk lepiej trzyma się podłoża.
  • Przerwy technologiczne w dowolnym momencie – umożliwia to przerwanie pracy w każdej chwili, bez konieczności doprowadzenia racy do narożnika budynku lub stosowania odcięć (na dużych elewacjach ściana zawsze będzie miała jednolitą > strukturę na całej powierzchni).
  • Łatwe tynkowanie boni, gzymsów, ścian owalnych, sufitów i innych elementów ozdobnych – tynk nie wymaga zacierania, co pozwala uzyskać idealną fakturę na powierzchniach trudnych do otynkowania ręcznie.
  • Unikatowa faktura – tynk wykonany za pomocą natrysku posiada strukturę baranka odmienną niż przy nakładaniu ręcznym (kruszywo jest mniej zagęszczone).
  • Równa jednolita powtarzalna struktura na całej powierzchni – dzięki jednorodnej aplikacji maszynowej pozbawionej błędu ludzkiego struktura na całej powierzchni jest jednakowa.
  • Regulacja zagęszczenia kruszywa – gęstość rozłożenia kruszywa tworzącego strukturę baranka można zwiększać poprzez dodatkowy natrysk, co pozwala dostosować efekt końcowy do indywidualnych oczekiwań inwestora.
  • Naprawa tynków cienkowarstwowych – możliwość uzyskania faktury baranka na nierównych podłożach, sprawia iż CERMIT MN jest idealnym do naprawy starych tynków cienkowarstwowych (nie wymaga wykonania na nich warstwy wyrównawczej, koniecznej do uzyskania faktury dla tynku nakładanego ręcznie).

[/badlist]

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394