dekoracje ścienneściany w kuchni i łazienceWykończenia

Panele szklane – zamiast płytek ceramicznych

Jak nadać kuchni oryginalny wygląd i ożywić naszą codzienność? Jedną z ciekawych opcji są szklane panele montowane na ścianie zamiast ceramicznych płytek.

Panele szklane, fot.: Makroglass

Panele szklane mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć, a ściany są bardziej narażone na zabrudzenia. Dlatego tak chętnie stosowane są w kuchniach. Szklane panele pokrywają przestrzeń ściany pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami. Tworząc idealnie gładką i twardą powierzchnię, ściśle przylegają do ścian.

Odporne na wilgoć, tłuszcz, nagrzewanie, są doskonałym elementem zabezpieczającym przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Co ważne, bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Nie wymagają konserwacji czy szczególnej uwagi. Ze względów estetycznych i higienicznych projektowane są w taki sposób, by ich powierzchnia była jak największa – aby do minimum ograniczyć ilość cięć i łączeń. W ten sposób nie ma porowatych fug, gdzie gromadzą się zabrudzenia sprzyjające rozwojowi bakterii.

Panele szklane, fot.: szyby.dekoracyjne.pl

Modnie i wygodnie

Poza walorami użytkowymi, są one niekwestionowanym elementem dekoracyjnym. Przy zamawianiu paneli możemy stworzyć kompozycję według własnego projektu czy pomysłu. Zastosować swoje zdjęcie, ulubiony materiał, naturalne surowce, takie jak drewno. Co najbardziej cenne, nie ma ograniczonej listy wzorów czy motywów do wykorzystania. Ich liczba jest nieskończona. Wszystko zależy od inwencji i kreatywności.

Panele dekoracyjne ze szkła, fot.: Colour Glass

Wzór na trwałość

Panele szklane wykonane są z szyby hartowanej o grubości 5 mm technologią wielowarstwowego laminowania. Polega ona na połączeniu w obróbce termicznej i próżni kilku warstw – szyby, warstwy dekoracyjnej, folii aluminiowej oraz spodniej warstwy zabezpieczającej z PCV lub drugiej szyby. Jakość użytych materiałów gwarantuje, że panele są odporne na działanie nawet warunków atmosferycznych i nie odkształcają się.

Montaż paneli jest na tyle szybki i łatwy, że można go właściwie wykonać samemu. Dlatego istnieje możliwość zamówienia produktu przez Internet. Firmy sprzedające gwarantują jednak zarówno profesjonalny pomiar, jak i położenie gotowego produktu. Można go dokonać w momencie, kiedy w kuchni są już meble. Zaprojektowane pod indywidualne wymiary panele są wpasowane w przestrzeń i znajdujące się w ścianie gniazdka.

Panele szklane to także rozwiązanie ekonomiczne. Odchodzą nam koszty i czas, który musielibyśmy przeznaczyć na montaż oraz związane z nim problemy. Pomiar ściany trwa nie więcej niż 30 min. W ciągu 2 godzin możemy wyczarować na naszej ścianie dowolny wzór. Większość producentów udziela na swoje produkty gwarancję.

Zastosowanie szkła w kuchni to modna alternatywa dla klasycznych rozwiązań. Warto wziąć pod uwagę tę opcję, pamiętając, że pozwoli nam ona nie tylko odświeżyć wygląd pomieszczeń, w których przebywamy najczęściej, ale także odpowiednio je zabezpieczyć.

Szklane panele dekoracyjne, fot.: Colour Glass Szklane panele dekoracyjne, fot.: Colour Glass

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394