dekoracje ściennemateriały wykończenioweWykończenia

Płyty ścienne z wełny drzewnej

Płyty wykończeniowe z wełny drzewnej Heradesign stosowane są jako materiał do efektownego wykańczania wnętrz i do kształtowania przyjaznego klimatu akustycznego pomieszczeń. O ich wyjątkowych właściwościach decyduje materiał z którego są wykonane – czyli wełna drzewna.

plyty-z-welny

Wełna drzewna używana do produkcji płyt wytwarzany z drewna I gatunku przy użyciu specjalnej maszyny strugającej. Urządzenie struga włókna o długości ok 40 cm, które wraz ze zmieloną skałą magnezytową (spoiwem) z dodatkiem wody, spajane są w płytę za pomocą prasy. Tak powstała struktura  jest odporna na działanie szkodników, uszkodzeń mechanicznych oraz wysokiej wilgotności w pomieszczeniach (do 90% wilgotności względnej). Akustyczne płyty z wełny drzewnej kształtują również mikroklimat pomieszczeń – są materiałem higroskopijnym.

Można je malować na dowolny kolor wg palety RAL, co daje ogromne możliwości architektonicznego kształtowania wnętrza.
Płyty Heradesign są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne – a więc z powodzeniem można stosować je w pomieszczeniach poddawanych intensywnej eksploatacji, takich, jak szkoły, restauracje czy obiekty sportowe (przy odpowiedniej podkonstrukcji płyty odporne są na uderzenie piłką).

Płyty marki Heradesign ze względu na swoje ekologiczne cechy oraz trwałość są na przykład wykorzystywane we wszystkich, europejskich restauracjach sieci McDonald’s. Z kolei odporność na działanie wysokiej wilgotności sprawia, że mogą one być stosowane na basenach i w aquaparkach.

Co więcej, właściwości płyt z wełny drzewnej marki Heradesign sprawiają, że ich montaż może odbywać się w różnych płaszczyznach i przy pomocy różnych systemów mocowania – wachlarz możliwości jest tutaj bardzo szeroki. Bardzo cenny z punktu widzenia wykonawczego jest przy tym fakt, że instalacja odbywa się w tzw. technologiach suchych. Dzięki temu niższe są koszty robocizny, a do obiektu nie wprowadzane są duże ilości wody. Prace są czystsze i łatwiej po nich posprzątać.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394