NowościPolecamy

Pokonaj duże ilości pyłu – nowy separator CT Festool z technologią cyklonową

Festool_CT-VA_16

Duże ilości pyłu i wiórów nie stanowią już problemu dla filtra głównego oraz nie zmniejszają siły ssania. Pył jaki powstaje np. podczas szlifowania masy szpachlowej do suchej zabudowy lub podczas prac z użyciem frezarki górnowrzecionowej, powoduje zapychanie filtra odkurzacza mobilnego i zmniejszenie siły ssania. Nowy separator CT jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ oddziela i pochłania nawet 95 procent pyłu, zanim dotrze on do odkurzacza mobilnego. Zmniejsza to obciążenie głównego filtra i gwarantuje stałą moc ssania w ciągu całego czasu pracy.

Wydajny sposób radzenia sobie z dużą ilością pyłu

Festool_CT-VA_13

Za sprawą technologii cyklonowej nowy separator CT oddziela i gromadzi zarówno większość gruboziarnistych jak i drobnych pyłów zanim w ogóle trafią do odkurzacza mobilnego. „Dzięki wyjątkowej technologii cyklonowej udało nam się połączyć kompaktową konstrukcję z dużym odpylaniem. Zasysane powietrze zawierające pył jest w cyklonie wprawiane w ruch spiralny. Cząstki pyłu uderzają o ścianki cyklonu i pod wpływem siły ciężkości spadają do zbiornika separatora CT“, wyjaśnia Sławomir Trojan (trener w Festool Polska).

Można w ten sposób oddzielić i zgromadzić w zbiorniku nawet 80 procent pyłów mineralnych i do 95 procent dużych cząstek takich jak wióry – jeszcze zanim dostaną się do odkurzacza mobilnego. Wyraźnie odciąża to filtr główny oraz zapewnia stałą, wysoką wydajność odsysania. Separator CT jest przeznaczony do odsysania pyłów klasy L i M.

Festool_CT-VA_10

Kompaktowa i wygodna konstrukcja

Oprócz dużej mocy liczy się przede wszystkim wygoda w pracy codziennej – mówi trener. Dlatego podczas projektowania nowego separatora zwracaliśmy uwagę, aby był nie tylko dostatecznie wytrzymały do codziennego użytku na budowie, ale aby można było z nim również bezpiecznie i wygodnie pracować. Przykładowo zbiorniki o kompaktowych rozmiarach można nie tylko łatwo umieścić jeden na drugim, ale dzięki wygodnym uchwytom można je opróżnić z dużych ilości pyłu, nie powodując zabrudzeń.

Aby można było w łatwy sposób sprawdzić poziom zapełnienia, Festool oferuje przezroczyste zbiorniki i jednorazowe worki foliowe. Dzięki temu pył można usuwać wyjątkowo łatwo i bez zabrudzeń – zawsze mając kontrolę nad bieżącym stanem zapełnienia.

Doskonałość w systemie

Wszystkie odkurzacze mobilne CT 26/36/48 Festool można doposażyć w nowy separator CT, łącząc urządzenia za pomocą systemu SYS Dock. Nie ma przy tym znaczenia, czy praca odbywa się z czy bez oczyszczania AC. Separator CT można stosować elastycznie, w zależności od potrzeb.

Polecamy separator zwłaszcza do prac, podczas których powstają drobne pyły mineralne, a więc na przykład prac z użyciem szlifierki przegubowej Planex i Planex easy, szlifierki z osprzętem diamentowym Renofix RG 130 oraz frezarek do renowacji Renofix RG 80 i RG 150. Ale również do prac gdzie powstają spore ilości dużych wiórów z frezowania i cięcia przy użyciu frezarki górnowrzecionowej OF 2200, ręcznej pilarki tarczowej HK 85, pilarek mieczowych i pilarek do materiałów izolacyjnych IS 330, SSU 200 oraz nowej akumulatorowej pilarki do materiałów izolacyjnych ISC 240. Dodatkowe złącze umożliwia podłączenie węża ssącego plug-it lub narzędzia elektrycznego.

Nowy separator CT VA dostępny w sklepach specjalistycznych od września 2018 r. Więcej informacji w sklepach specjalistycznych lub na stronie www.festool.pl

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394