Nowości

Pompa ciepła – co to jest i gdzie ją zamówić?

Za pomocą pompy ciepła można ekologicznie i bezobsługowo ogrzewać swój dom. Czym jest tego typu urządzenie? Gdzie można je zamówić?

Czym są pompy ciepła?

Pompami ciepła nazywa się nowoczesne urządzenia grzewcze, za pomocą których można ogrzewać budynki. Mają one działanie podobne do chłodziarki, jednak jest ono odwrotne.

Do kategorii pomp ciepła zalicza się dwa typy urządzeń, a dokładnie są to pompy ciepła powietrzne oraz pompy ciepła gruntowe. Powietrzne pompy wykorzystują jako źródło ciepła powietrze, natomiast w przypadku pomp gruntowych jest to ziemia, przy czym konieczne jest wtedy wykonanie specjalnych odwiertów.

Szeroka gama pomp ciepła na rynku, a także możliwość uzyskania na nie dofinansowania powodują, że jest to coraz częściej wybierana opcja.

Pompa ciepła – jak działa?

Nowoczesne pompy ciepła mogą być używane nie tylko do ogrzewania budynku, lecz też dodatkowo do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, latem mogą być one wykorzystywane do klimatyzacji, natomiast w budynkach z basenem mogą zadbać o ciepło wody.

Pompa ciepła wymaga do działania energii elektrycznej, dlatego też bardzo często jej montaż łączony jest także z montażem fotowoltaiki, czyli paneli fotowoltaicznych produkujących prąd. Wtedy można zredukować koszty związane z jej wykonaniem.

Ponadto do pompy ciepła polecane jest także zamontowanie wentylacji z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji.

Kiedy warto zdecydować się na pompę ciepła?

Urządzenie grzewcze jak pompa ciepła będzie najbardziej opłacalnym zakupem wtedy, gdy zostanie zamontowane w budynku z dobrą termoizolacją, na przykład w domu ekologicznym czy w domu pasywnym.

Ze względu na duże zapotrzebowanie cieplne domów bez termoizolacji montaż pompy ciepła nie jest wtedy opłacalne. Zaleca się zatem na początku wykonać prace termoizolacyjne, co pozwoli na znaczne obniżenie kosztów korzystania z pompy ciepła.

Gdzie kupić pompę ciepła do domu?

Dzisiaj ze względu na rosnące zainteresowanie pompami ciepła są one łatwo dostępne, a ich dostawą zajmuje się wiele firm.

Osobom poszukującym nowoczesnych urządzeń grzewczych jak pompy ciepła Pszczyna – https://soldom.pl/powietrzne-pompy-ciepla-pszczyna/ zapewnia dostęp do firm specjalizujących się w ich sprzedaży i montażu na terenie miasta i okolicznych miejscowości.

Firmy zajmujące się realizacją pomp ciepła na zamówienie mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje między innymi przygotowanie projektu instalacji grzewczej, dobranie odpowiedniego typu pompy, a także jej montaż. Firma może też zapewnić obsługę posprzedażową w ramach serwisu i naprawy pompy ciepła.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394