Aktualności

Przybywa architektów z uprawnieniami

Już prawie 10 tysięcy członków liczy Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. To architekci z uprawnieniami, którym można bezpiecznie zlecić opracowanie projektu. Warto zatem zawsze sprawdzić na stronie www.izbaarchitektow.pl czy to odpowiedzialne zadanie powierzamy członkowi IARP.

Nie każda osoba uprawniona do wykonywania projektów budynków musi być certyfikowanym architektem. Dlaczego jednak współpraca z profesjonalnym architektem, należącym do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, jest dobrym pomysłem?

Architektura to nie tylko inżynierska sprawność i wiedza techniczna, dlatego architekt jest kimś więcej niż tylko projektantem. Architekt służy klientowi pomocą, jest wyczulony na jego potrzeby i potrafi udzielić kompetentnej porady. Dba również o estetykę i zwraca uwagę na kontekst przestrzenny i kulturowy, czyli na aspekty, o których tzw. projektanci często zapominają – wyjaśnia architekt Marek Czuryło z IARP.

Na szczęście liczba architektów z uprawnieniami stale rośnie. Obecnie jest ich już 9 838.

Wszyscy architekci zrzeszeni w IARP są uprawnieni od legalnego wykonywania dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Uzyskanie pozwolenia na budowę jest pierwszym krokiem niezbędnym do wybudowania nieruchomości. Członkowie Izby posiadają wymagane uprawnienia budowlane, co zapewnia, że projekty zostaną wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami i na odpowiednim poziomie, zarówno pod względem rozwiązań projektowych oraz jakości i zakresu dokumentacji budowlanej. IARP posiada też kodeks etyki i umożliwia inwestorom składanie reklamacji.

Warto zatem odwiedzić stronę www.izbaarchitektow.pl i w bardzo prosty sposób sprawdzić czy wykonanie projektu faktycznie powierzamy członkowi IA.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394