Aktualności

Ranking najlepszych gmin w Polsce

10 najlepszych projektów zgłoszonych przez gminy w ogólnopolskim konkursie na „Gminę przyszłości” zostało opublikowanych w prestiżowym „Rankingu dobrych praktyk”. Publikacja przybliża najbardziej innowacyjne działania polskich gmin na rzecz ochrony środowiska oraz rozwoju lokalnej społeczności.

ranking-gmin

„Ranking Dobrych Praktyk” to publikacja przybliżająca proekologiczne i prospołeczne inicjatywy polskich gmin, które mogą stanowić przykład działań skutecznych, ale i inspirację do podejmowania analogicznych aktywności przez inne gminy. 10 najlepszych projektów zostało wytypowanych przez grono ekspertów konkursu „Gmina przyszłości” organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi” pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

„Jeśli gmina właściwie wykorzystuje swoje atuty (geograficzne, kulturowe, środowiskowe, gospodarcze, społeczne) i wybiega w swoich planach rozwojowych w przyszłość, bez wątpienia zasługuje na miano Gminy przyszłości „– wyjaśnia Artur Michalski, juror konkursu. „Przyszłość gmin zaczyna się dzisiaj, tak więc Gmina przyszłości to taka, która już dziś podejmuje aktywne działania z myślą o jutrze” – dodaje dr Andrzej Hałasiewicz, członek jury.

Dwie kategorie konkursowe

Do konkursu gminy zgłaszały projekty w jednej z dwóch kategorii – ekologia i społeczeństwo.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394