AktualnościPolecamy

Raport OECD: Statystyczny Polak mieszka na 20 metrach

Raportu OECD badający jakość życia w regionach: w Polsce na jednego mieszkańca przypada statystycznie jeden pokój, gorzej jest tylko w Meksyku i Turcji.

Raport OECD: Statystyczny Polak mieszka na 20 metrach

Dla przykładu statystyczny Norweg dysponuje 2 pokojami, Czech 1,4 pokoju, a Kanadyjczyk zajmuje średnio 2,5 pomieszczenia.

W najnowszym raporcie OECD badającym jakość życia w regionach Polska zajęła 31 miejsca na 33 kraje w kategorii opisującej ilość pomieszczeń w domach i mieszkaniach przypadających na każdego mieszkańca kraju. Stosunkowo najlepiej w analizie wypadło województwo mazowieckie, podlaskie, dolnośląskie i opolskie osiągając wynik 1,1. Najgorzej województwo podkarpackie, w którym średnio na osobę przypada 0,9 pokoju. Tym samym województwo to znalazło się wśród 5% najgorszych wyników na świecie. Żaden inny region w Europie nie osiągnął tak niskiego wyniku w tej kategorii.

Raport OECD pokazuje, że w żadnym innym kraju europejskim nie ma tak dużego zapotrzebowania na nową przestrzeń mieszkalną jak u nas. Inne badania pokazują, że ponad połowa młodych Polaków mieszka z rodzicami. To wielkie wyzwanie dla kraju, ale też i ogromny potencjał do rozwoju ryku nieruchomości – komentuje Jakub Zagórski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Skanska Residential Development Poland.

Nasz kraj jest dość konsekwentny w niskich wartościach skali. Pod względem wyrównanej sytuacji mieszkaniowej wszystkich regionów w danym kraju zajmujemy wysokie 9 miejsce.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394