Aktualności

Rusztowanie przy budowie domu – na co zwrócić uwagę?

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, która dla prywatnych inwestorów stanowi spore obciążenie zarówno pod względem finansowym, jak i psychicznym. Dobór odpowiednich materiałów budowlanych czy narzędzi w dużej mierze determinuje nie tylko poziom funkcjonalności nowo wybudowanego obiektu mieszkalnego, ale przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Maksimum ostrożności należy wykazać także przy wyborze rusztowania, które okazuje się niezbędnych elementem budowy umożliwiający sprawny przebieg prac na wyższym kondygnacjach budynku czy dachu. Czym kierować się przy wyborze rusztowania?

Wysokość rusztowania

Przy wyborze rusztowania, które sprawdzi się na budowie domu jednorodzinnego należy wziąć pod uwagę wysokość konstrukcji. Na rynku dostępne są bowiem rozwiązania przeznaczone do budowy domów prywatnych, jak i budynków publicznych, bloków czy apartamentowców. Im wyższy budynek, tym rusztowanie powinno posiadać więcej poziomów. Cena za wynajem czy kupno rusztowania zazwyczaj rośnie wraz z jego wysokością, dlatego przed wyborem ostatecznego rozwiązania warto dokonać dokładnych pomiarów technicznych.

Rusztowanie – nowe, używane, a może wynajem?

Kolejną kwestią, jaką należy rozważyć podczas wyboru rusztowania jest jego stan techniczny. Na rynku dostępne są nowe rusztowania pochodzące prosto z taśmy produkcyjnej, ale i rusztowania używane, które wcale nie muszą odbiegać jakością od swoich fabrycznie nowych odpowiedników. To, czy wybierzemy nowe czy używane rusztowanie lub ostatecznie zdecydujemy się na wynajem w dużej mierze zależy od poziomu dalszej eksploatacji konstrukcji. Nowe czy używane rusztowania ramowe sprawdzają się w przypadku firm budowlanych, które świadczą usługi remontowo-budowlane, a rusztowanie stanowi niezbędny element ich wyposażenia. Wynajem rusztowania to świetna alternatywa dla osób fizycznych, które planują jednorazowe użycie konstrukcji przy budowie domu.

Zobacz także: http://wmediach.pl/jak-usprawnic-budowe-domu/

Rusztowanie a warunki zewnętrzne

Wybór rusztowania niezbędnego do budowy domu jednorodzinnego warto uzależnić również od warunków panujących na placu budowy. Ukształtowanie terenu, ekspozycja na podmuchy wiatru czy poziom obciążeń powinny determinować rodzaj rusztowania, które w ostateczności okaże się najbezpieczniejszym i najefektywniejszym rozwiązaniem. Warto również zwrócić uwagę na sposób montażu rusztowania czy jego mobilność – rusztowania ramowe jezdne nierzadko wykorzystuje się podczas budowy domów jednorodzinnych i to z niemałym powodzeniem, gdy charakter prac budowlanych wymaga szybkiej zmiany lokalizacji rusztowania.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394