dekoracje ścienneInspiracjemalowaniePolecamyWykończenia

Ściana ombre – jak ją samodzielnie zrobić?

Ombre to delikatne przejścia kolorystyczne na ścianie i prawdziwy hit w aranżacji wnętrz już od kilku sezonów. Barwne cieniowanie przynosi spektakularne efekty, odmieniając wybraną przestrzeń nie do poznania.

Ściana ombre, fot.: rhhomes.com

Apetyczne połączenia kolorystyczne, w których każdy użyty pigment płynnie przechodzi w inny, stanowią doskonałe tło dla różnorodnych stylizacji – od nowoczesnych po tradycyjne. Szczególnie pięknie prezentują się one w sielskich klimatach, wśród postarzanych, białych mebli i romantycznych bibelotów.

Barwy można łączyć zgodnie z harmonią kolorystyczną. Nie od dziś wiadomo, że niektóre odcienie lepiej ze sobą współgrają. Najmodniejszy jest obecnie monochromatyzm, w którym wykorzystuje się różne tonacje jednego koloru o tej samej temperaturze. Jeden ton zanika zręcznie w drugim. Efekt ombre daje duże pole na własne kreacje, zgodne z naszym gustem i upodobaniami estetycznymi.

Kolorowa ściana ombre, fot.: garciaarchitects.comMonochromatyczna ściana ombre, fot.: hepworthhoward.comRóżowa ściana ombre, fot.: bloomingdales.com

Ściana ombre wykonana z mozaiki, fot.: bararch.comŚciana ombre, fot.: rhhomes.com

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394