Aktualności

Soudal podwaja sprzedaż w Rosji

40% wzrost sprzedaży oraz znaczne zwiększenie liczby klientów – takim bilansem zamknął się rok 2010 dla firmy Soudal w Rosji. Rynki krajów Europy Centralnej i Wschodniej, za których rozwój odpowiada Piotr Drzewowski zarządzający także polską spółką, to strategiczny obszar dla koncernu. Ich rosnące potrzeby zaspokajać będzie docelowo fabryka w Pionkach, która w tym roku zwiększy moce produkcyjne.

Działania na rynkach Europy Wschodniej i Centralnej od połowy 2007 roku koordynuje Spółka Soudal Services zarządzana przez Piotra Drzewowskiego, jednocześnie prezesa Soudal Sp. z o.o. zajmującej się dystrybucją oraz Soudal Manufacturing,  spółki odpowiedzialnej za produkcję i fabrykę w Pionkach.

Od tego czasu dynamicznie rośnie sprzedaż produktów marki Soudal w Rosji, a rodzimi wykonawcy coraz chętniej sięgają po sprawdzone, nowoczesne i szybko działające technologie.

Belgijska marka Soudal obecna jest w Rosji do 15 lat, ale od 2007 roku stale notujemy dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. To zmusiło nas do inwestycji w ten rynek – w tym roku zwiększamy moce produkcyjne fabryki w Pionkach, aby być w pełni przygotowanym na rosnący na Wschodzie popyt na nasze produkty. Podczas kwietniowej misji ekonomicznej w Rosji, która odbyła się pod przewodnictwem następcy belgijskiego tronu – księcia  Filippa mieliśmy okazję nawiązać sporo nowych kontaktów handlowych i naukowych z firmami rosyjskimi Wolę rozszerzenia współpracy w obszarze biznesowym potwierdził także prezydent Rosji – Dmitrij Miedwiediew podczas spotkania w Moskwie. W tej chwili mogę śmiało powiedzieć, że 40% wzrost sprzedaży w 2010 roku i stale rosnąca sprzedaż w 2011 roku potwierdzają naszą silną pozycję na rynku rosyjskim. Produkty Soudal są dostępne już w całej Rosji – od Władywostoku do Kaliningradu – mówi Piotr Drzewowski, prezes Soudal Services.

W tym roku Soudal wprowadził na rynek rosyjski specjalne nowości dostosowane do potrzeb rodzimych wykonawców. Prawdziwym „hitem” wśród rosyjskich wykonawców okazała się zimowa piana pistoletowa Soudafoam Arctic, umożliwiająca pracę w ekstremalnie niskich temperaturach, a także Soudabond Easy – klej poliuretanowy w aerozolu do płyt kartonowo-gipsowych, paneli izolacyjnych, wełny mineralnej, styropianu i korka.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394