dekoracje ściennemalowanieWykończenia

Tapety z arystokratycznym rodowodem

Firma B.M. Polska wprowadziła do oferty kolejną kolekcję tapet marki Shand Kydd. Wzory z księgi „Chelsea” doskonale odzwierciedlają aktualne trendy w dekoracji wnętrz przy jednoczesnym zachowaniu specyficznego, eleganckiego stylu marki.

tapety-bm-1Nowa kolekcja na rok 2013 obejmuje zestaw 79 różnorodnych wzorów. Motywem przewodnim większości tapet są kwiaty i delikatne ornamenty roślinne utrzymane w kolorystyce delikatnych pasteli. Nie zabrakło również odważnych wzorów w nasyconych odcieniach. Designerzy osiągnęli wyjątkowy efekt estetyczny, idealnie łącząc ze sobą w jednym wzorze różne struktury powierzchni oraz efektowne kontrasty metalicznych odcieni z matowymi.

Innowacyjny sposób ekspozycji poszczególnych wzorów w księdze „Chelsea” ułatwia ich zestawianie w jednym wnętrzu. Projektanci marki zaproponowali najlepsze, wysublimowane kombinacje.

Kolekcja obejmuje tapety na flizelinie („non-woven”) o wyczuwalnej, miłej fakturze. Niekwestionowaną zaletą tapet jest ich zmywalność. Zabrudzenia mogą zostać usunięte z powierzchni przy użyciu wilgotnej szmatki. W procesie produkcji tapet zastosowany został ekologiczny tusz drukarski, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko wystąpienia u domowników reakcji alergicznych.

Ponadto tapety z kolekcji Chelsea są bardzo łatwe w aplikacji, między innymi z uwagi na fakt, że powleczono je fabrycznie ciekną warstwą kleju (tapety typu „pre-pasted”).

Wspomniany zabieg ułatwia zarówno klejenie tapety, jak i jej usunięcie z podłoża.

Shand Kydd – marka z arystokratycznym rodowodem

Shand Kydd to legendarna marka tapet, która od początku kojarzona jest z charakterystycznym angielskim, wytwornym stylem i elegancją. Swoją nazwę zawdzięcza związkom z arystokratycznym rodem Shand Kydd, z którego wywodziła się m.in. Księżna Walii Diana (była córką Frances Shand Kydd). Tę jedną z najstarszych angielskich marek tapet powołał do życia w 1891 roku sir Norman Shand Kydd, a jej pozycję w Zjednoczonym Królestwie ugruntował jego syn William. O bogatej tradycji i prestiżu firmy świadczy chociażby fakt, że litografie przedstawiające wzory tapet Shand Kydd z lat 20-tych i 30-tych XX w. znajdują się w słynnej The Whitworth Art Galery w Manchesterze. W 2004 roku marka Shand Kydd dołączyła do kanadyjskiego koncernu Blue Mountain.

tapety-bm-3 tapety-bm-2

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394