Chemia budowlanadekoracje ściennetynki wewnętrzne, gładzie, gipsyWykończenia

Tęczowe tynki mozaikowe

Bezpowrotnie minęły czasy szarych, byle jak nakładanych tynków, które na finał malowano jakąś farbą. Dzisiaj tynki nie tylko przydają blasku konkretnym obiektom, ale także dobrze je zabezpieczają. O tytuł króla tynków dekoracyjnych skutecznie walczy tynk mozaikowy.

teczowe-tynki-mozaikoweZ roku na rok właśnie ta odmiana tynków cieszy się coraz większą popularnością. Tynk mozaikowy wyróżnia się nie tylko długotrwałymi walorami dekoracyjnymi. Łatwo się go nakłada i bez problemów zmywa wodą. Ze względu na swoje właściwości (zwiększona wytrzymałość na uderzenia i zadrapania) najczęściej nakładany jest w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Chodzi m. in. o korytarze, klatki schodowe i poczekalnie (lamperie) oraz cokoły, podmurówki, parkany, filary, mury oporowe, ościeże okienne i drzwiowe. Tego typu tynk wzmacnia podłoże, na którym został położony oraz likwiduje drobne rysy i pęknięcia. Jest także mrozoodporny.

Nowy tynk mozaikowy firmy Malfarb dostarczany do punktów sprzedaży w dwóch osobnych składnikach: jako spoiwo i suche kruszywo w 29 podstawowych kolorach, pakowanych w worki po 25 kg. I to właśnie dzięki temu istnieje możliwość samodzielnego stworzenia nie tylko 80 gotowych struktur kolorystycznych proponowanych na tablicach kolorów, ale także – a może przede wszystkim – dowolnej mieszanki podstawowych barw zgodnie z życzeniem klienta.

Tynki mozaikowe nazywa się często kamyczkowymi, co już po części wyjaśnia jego strukturę, składającą się z odpowiedniego kruszywa oraz spoiwa. MALFARB z powodzeniem stosuje cienkowarstwowe, syntetycznie barwione kwarcowe kruszywa o gramaturze 1,5 mm oraz specjalne spoiwo – najwyższej jakości żywicę akrylową. W ostatecznym efekcie przekłada się to na bardzo dobrą przyczepność tynku, trwałą ochronę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie zmniejsza do minimum nasiąkliwość powierzchni, co znakomicie ułatwia utrzymanie tynku w czystości. Z bardzo dobrym skutkiem tego typy tynki kładzie się na różne podłoża, zarówno na tynki cementowe i cementowo – wapienne, gipsowe czy płyty kartonowo – gipsowe. Co ważne dla wykonawców: zmieniająca się w trakcie pracy gęstość spoiwa ułatwia aplikację tynku, zachowując tym samym stabilność nie wyschniętej do końca masy. Zastosowana nowoczesna technika barwienia piasku kwarcowego gwarantuje wieloletnią trwałość koloru oraz estetyczny i świeży wygląd powierzchni przez długie lata użytkowania.

Wszystkie tynki mozaikowe sygnowane przez MALFARB posiadają wymagane przepisami atesty higieniczne, co umożliwia ich bezpieczne stosowanie zarówno w domach, w placówkach służby zdrowia jak np. szpitale czy przychodnie oraz w innych obiektach użyteczności publicznej.

Cena: około 8,30 zł za 1 kg gotowej masy

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394