malowanietynki wewnętrzne, gładzie, gipsy

Tynk…nie jedno ma imię

tynkBudowa domu to niemalże zegarmistrzowska robota. Ważny jest każdy szczegół – od wylania fundamentów po wniesienie ostatniej sofy. Jednak zanim doczekamy się uroczystej „parapetówki”, czeka nas plebiscyt na ścianę… i to nie byle jaką. Najlepiej, gdy stylem przypomina włoskie, czy rzymskie klimaty.

 

Odpowiednio zaaranżowana ściana powinna być bazą wnętrza. W Polsce przechodziliśmy przez różne formy dekoracji. Jeszcze do niedawna, w wielu domach hitem nr 1 była boazeria. Drewniane obicie królowało w salonach, a nawet kuchni i sypialni. Z czasem do łask powróciły gładkie ściany, ale obowiązkowo w kolorze. Biel była zakazana. Dziś, designerzy prześcigają się w pomysłach. Można wybierać pomiędzy tapetami, fototapetami, okleinami i tynkami dekoracyjnymi. Te ostatnie robią furorę nie tylko we wnętrzach klasycznych, ale także nowoczesnych.

Tynkowy zawrót głowy

Dla producenta kanadyjskich farb PARA kolekcja 5 000 kolorów to za mało. W palecie produktów znajdziemy także tynki do wnętrz, świetnie naśladujące dawne techniki dekoracyjne. Można śmiało wybierać pomiędzy marmurem klasycznym, stiukiem weneckim, czy terakotą. Pierwszy, stworzony na bazie żywic akrylowych z dodatkiem pyłu marmurowego, przeznaczony jest do zdobienia pomieszczeń utrzymanych zarówno w dawnym, jaki i nowoczesnym klimacie. Tynk typu „Stiuk wenecki” to ekskluzywne pokrycie korzeniami sięgające Antyku. Oryginalny wygląd ścian zapewnia również tynk typu „Glinka wenecka”.

Wzmocniony efekt

Tynk to jednak nie wszystko. Należy pamiętać o odpowiedniej ochronie ściany. W tym celu PARA stworzyła woski zabezpieczające powierzchnię przed działaniem wody, zmywaniem i ścieraniem mechanicznym. Środki ułatwiają późniejszą pielęgnację powierzchni tynku, a dzięki dużej zdolności penetracji wzmacniają go i chronią przed wilgocią. Warto sięgnąć także po lakier rustykalny DIONIZOS. Położony na tynku typu Marmur Klasyczny nadaje mu charakterystycznego efektu „starego muru”, który architekci coraz odważniej wprowadzają do aranżacji domów i mieszkań.

Ściana to podstawa

Wykończenia domu to niemała inwestycja. Zwracamy uwagę na wybór ceramiki łazienkowej, mebli, ale często zapominamy o podstawowej roli ścian. Bagatelizujemy wybór kolorystyki wierząc, że malowanie zajmie nam niewiele czasu. W rzeczywistości wprowadzamy się do mieszkania i przez najbliższych klika lat nie powracamy do „brudnych prac”. Dlatego tak ważne jest, aby nie lekceważyć aranżacji ścian, bo to one będą nadawać rytm naszemu codziennemu życiu i nastrojom. Nie trzeba bać się innowacji. Czasami niewielka zmiana, mały fragment marmurowej ściany odmieni naszą przestrzeń.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394