Materiały ścienne

Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System

Ultra-Thermo-Mega-Wand – nowy typ prefabrykowanej ściany dla domów modułowych firmy Wolf System Sp. z o.o. – wyróżnia się wytrzymałą i mocną konstrukcją oraz dobrą izolacyjnością termiczną. Dzięki temu Ultra-Thermo-Mega-Wand stanowi solidną, ciepłą i odporną na czynniki zewnętrzne konstrukcję, na której możemy oprzeć nasz dom.

mega-wandFirma Wolf System stworzyła ściany zewnętrzne Ultra-Thermo-Mega-Wand, którym niestraszne mrozy, śnieg i deszcz. Ultra-Thermo-Mega-Wand są nie tylko bardzo trwałe i odporne, ale także poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności cieplnej U na poziomie 0,14 W/m²K. Oznacza to, że straty ciepła przez ścianę zostały zmniejszone do minimum, dzięki czemu dom spełnia wymogi budownictwa energooszczędnego. Warto zaznaczyć, że ściany firmy Wolf System prefabrykowane są w halach produkcyjnych, dzięki czemu na plac budowy dostarczane są w całości, co skraca czas ich montażu, a także zabezpiecza je przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Od wewnątrz domu na zewnątrz – konstrukcja ściany

Prefabrykowana ściana zewnętrzna Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System to mocna i wytrzymała przegroda o grubości 345 mm w konstrukcji szkieletowej. Najbardziej wewnętrzną część Ultra-Thermo-Mega-Wand stanowi płyta kartonowo-gipsowa o grubości 12,5 mm. Jest ona montowana w hali na prefabrykacie ściany, a następnie – już na placu budowy – płyty zostają połączone, wzmacniane siatką włókienną i szpachlowane, po czym całość jest szlifowana i malowana lub tapetowana według uznania domowników i wystroju pomieszczenia.

Kolejne warstwy ściany Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System stanowią: płyta izolacyjna drewnopodobna, 160 mm płyta wiórowa, folia paraizolacyjna oraz konstrukcja drewniana, która pełni rolę szkieletu ryglowo-słupowego. Obszar powstały wewnątrz konstrukcji szkieletowej wypełniony jest wełną mineralną grubości 160 mm, zapewniającą doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Do zewnętrznej części konstrukcji drewnianej przylega płyta wiórowa wodoodporna V100, będąca integralnym elementem struktury prefabrykatu, następnie zaś pojawia się warstwa kleju, na który mocowane są ośmiocentymetrowe płyty styropianowe, a także siatka z włókna szklanego. Najbardziej zewnętrzna część Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. pokryta jest podkładem tynkarskim oraz akrylowym tynkiem zewnętrznym. Ten ostatni nanoszony jest już na placu budowy, po uprzednim uzupełnieniu i szpachlowaniu łączeń ścian prefabrykowanych.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394