Chemia budowlanafarby do wnętrzmalowanieWykończenia

Urok bieli

Lekka, designerska, świeża – taka jest właśnie biel, której śmiało można powierzyć główną rolę w aranżacji wnętrz. Jej sekret to uniwersalność: sprawdzi się w każdym stylu i w każdym zestawieniu kolorystycznym.

urok-bieli-2Biel to kolor kojarzący się przede wszystkim z czystością, świeżością i swobodą w dokonywaniu dalszych wyborów kolorystycznych. We wnętrzach daje wrażenie przestronności, wprowadza ład i spokój. Odważne korzystanie z niej w aranżacji jest nie tylko bezpieczne ale i efektowne – biel doskonale odbija nawet najmniejsze promienie słońca sprawiając, że pomieszczenia stają się pełne blasku.

Białe ściany są podstawą aranżacji; ponieważ chętnie akceptują towarzystwo drewna, szkła, ceramiki czy metalu, w pomieszczeniach można kreować bez problemu skrajnie różne style od klasyki po nowoczesny minimalizm. W ich towarzystwie, odpowiednio dobrany wystrój zawsze kojarzyć się będzie z dobrym gustem i klasą.

Idealną biel ścian uzyskamy dzięki wodorozcieńczalnej farbie lateksowej Pure White marki Tikkurila. Farba daje efekt śnieżnej bieli o matowym wykończeniu, który wyostrzy kształty przedmiotów, podkreśli fakturę materiałów oraz strukturę wzorów zastosowanych na obiciach krzeseł czy poduszkach. Całkowita biel aranżacji – białe podłogi, ściany, meble i zasłony – wygląda oszałamiająco i wbrew pozorom, nie nuży.

Architekci wnętrz chętnie sięgają po ten czysty kolor, ponieważ stanowi on także doskonałe tło dla innych barw. Sąsiadujące z bielą mocne kolory zyskują na intensywności, a te jasne sprawiają wrażenie bardziej świetlistych. Połączenie białych ścian z drewnianą podłogą oraz z meblami i elementami wyposażenia w kolorach zieleni, beżu, ecru czy szarości, pozwoli stworzyć przytulne wnętrze w stylu eko. Natomiast kolorystyczne trio czerwieni, bieli i czerni to jedno z najpopularniejszych zestawień, doskonałe dla osób które cenią nowoczesność i elegancję.

Biel uzyskana przy pomocy farby Pure White marki Tikkurila uszlachetni wnętrze, optyczne powiększy pomieszczenie oraz ukryje mankamenty pomalowanej powierzchni. Ponadto farba ta doskonale się rozprowadza, nie kapie i dobrze kryje. Pure White jest również rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

urok-bieli-1 urok-bieli

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394