Aktualności

Wnętrze w stylu Glamour – jak je stworzyć?

Styl Glamour wiedzie w ostatnim czasie prym w aranżacji wnętrz. Odznacza się nietuzinkową elegancją, łączeniem bieli z intensywnymi kolorami oraz przede wszystkim – błyszczy! Ważny jest jednak odpowiedni dobór dodatków, ponieważ niestety łatwo jest przesadzić. Zbyt duży przepych i błysk może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego i wyglądać trochę tandetnie. Jak urządzić idealne wnętrze w stylu Glamour i nie przesadzić?

Wnętrze w stylu Glamour – na czym polega?

Glamour to styl, który doskonale wpisuje się w każde pomieszczenie. Najczęściej jednak wykorzystywany jest w pokojach dziennych. Salon w stylu Glamour to chyba najbardziej popularne wykończenie wnętrz. Pomimo tego, że Glamour to styl nowoczesny, bardzo intensywnie nawiązuje do poprzednich epok.

Wnętrze glamour

https://4wall.pl/tapety-imitujace-beton-marmur/2742-1837-tapeta-beton-w-zlote-linie-104869.html

Podstawą jest przede wszystkim wrażenie luksusu, błysk, kryształy i wszechobecne lustra. W styl Glamour idealnie wpisują się białe meble z połyskiem, barokowe kanapy i fotele, srebrne i kryształowe dodatki oraz intensywne kolory. Meble mogą być zarówno bardzo nowoczesne i proste, jak i nawiązujące do antycznych styli. Styl Glamour to połączenie wielu epok.

Wnętrze w stylu Glamour – ściany i podłogi

W stylu Glamour paradoksalnie panuje dowolność w wyborze parkietu. Bardzo dobrze w styl wpiszą się zarówno drewniane panele i parkiety, jak i podłogi w kolorach bieli, szarości, a nawet czerni. Jeżeli chodzi o ściany – tutaj przeważa biel i jasne odcienie beżu. Nic nie jest jednak oczywiste, ponieważ w stylu Glamour bardzo często wykorzystuje się różne tekstury, którymi zdobi się pojedyncze ściany lub ich część.

Wnętrze glamour

https://4wall.pl/tapety-do-sypialni/2733-1819-tapeta-srebrny-ornament-na-bialym-tle-103029.html

Styl wnętrza podkreślić można za pomocą różnych tekstur, takich jak drewno, beton czy marmur. Tak wykończona ściana jest doskonałym dopełnieniem całego wnętrza, urozmaica je i nadaje charakteru. W tym celu równie często wykorzystuje się tapety w stylu glamour.

Tapety glamour to przede wszystkim tapety o motywach luksusowych wnętrz, takich jak ornamenty czy mozaiki. Tapety w tym stylu doskonale imitują również wspomniany wcześniej marmur lub beton. Często zawierają srebrne lub brokatowe motywy, które nadają pomieszczeniu blasku i szyku.

Tapety w stylu glamour to najczęściej pałacowe wzory, ale również takie o bardzo intensywnych kolorach. W stylu glam, bardzo popularnym rozwiązaniem jest koncentrowanie się na jednym, przewodnim kolorze. Styl Glamour umożliwia gustowne połączenie bieli z czernią, intensywną czerwienią, butelkowa zielenią czy każdym innym kolorem. Tapety ścienne glamour o tak intensywnym kolorze jest więc również świetnym wyborem.

Stworzenie wnętrza Glamour to zadanie, które przede wszystkim wymaga obrania świadomego kierunku. Najważniejszą rolę odgrywają dodatki, które muszą być luksusowe, błyszczące i piękne, ale zarazem niezbyt pretensjonalne. Ważny jest również kolor przewodni, który wyznacza drogę w doborze idealnych dodatków. Największą zaletą stylu glamour jest możliwość połączenia go z praktycznie każdym kolorem i motywem. To stwarza nieskończone możliwości odświeżania wnętrza tylko i wyłącznie poprzez wymianę dodatków.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394